O krok od sensacji! Nowotarżanki wicemistrzem Polski!

21 kwietnia 2018 22:46
Debiutujące w tym sezonie w rozgrywkach ekstraklasy seniorek zawodniczki MMKS Podhala II Nowy Targ były bliskie sprawienia olbrzymiej niespodzianki w rozegranym w Rzeszowie meczu finałowym Mistrzostw Polski. Młode nowotarżanki ostatecznie jednak, po szaleńczym i trzymającym do ostatnich sekund w napięciu pojedynku, uległy 6:7 obrończyniom tytułu, ekipie Olimpii Gdańsk.

Nowotarżanki nie przestraszyły się najbardziej utytułowanej w historii polskiego żeńskiego unihokeja drużyny z Gdańska i mecz zaczęły bez żadnego respektu.

Pierwsza tercja remisowa 3:3. Nowotarżanki po trzech golach Anny Osmali prowadziły już w tej odsłonie 3:1, ale w ostatnich 22 sekundach rywalki zdołały wyrównać.

W drugiej tercji to już gdańszczanki doszły do głosu i w efekcie odskoczyły na dystans trzech goli.

Wynik 6:3 dla Olimpii utrzymywał się do 46 minuty. Wtedy sygnał do zmiany oblicza tego spotkania dała Dominika Buczek. Za moment trafiła Monika Kowalczyk, a w 53 min stan meczu na 6:6 wyrównała, w momencie gry Podhala w liczebnej przewadze, Gabriela Pysz.

Niestety, ostatnie słowo tego dnia należało do Olimpii, a konkretnie do Karoliny Damps, która w 56 min zdobyła dla swojego zespołu gola, jak się okazało na wagę tytułu Mistrza Polski.

W meczu o „brąz” zawiodła pierwsza drużyna Podhala, która przegrała 5:8 z niżej notowanym zespołem PKS MOS Zbąszyń.

Trzy indywidualne wyróżnienia na koniec sezonu 2017/2018 trafiły do rąk zawodniczek Podhala II. Dwa z nich odebrała Dominka Buczek, która nagrodzona została tytułem MVP publiczności oraz uznana została najlepszą prawo skrzydłową. Z kolei najlepszą środkową okrzyknięto Gabriele Pysz.