Kamery live
prognoza pogody

O hulajnogach elektrycznych na sesji

22 lipca 2022 18:53

Burmistrz Nowego Targu poruszył w swoim sprawozdaniu temat wypożyczalni elektrycznych hulajnóg, jaka w lipcu zaczęła funkcjonować w naszym mieście. Pojawił się apel do użytkowników o to, by dbali o prawidłowe parkowanie pojazdów. 

O hulajnogach elektrycznych na sesji

Burmistrz poinformował Radę, że Urząd Miasta został poinformowany o rozpoczęciu działalności przez firmę Elektro City s.c. z Nowego Targu, która uruchomiła system wypożyczenia ekologicznych hulajnóg elektrycznych na terenie naszego miasta. 

-Jest to nowa inwestycja, która odpowiada na rosnące zainteresowanie tym środkiem transportu i dynamiczny rozwój infrastruktury rowerowej w naszym mieście. Wszędzie, gdzie pojawiają się te hulajnogi, pojawiają się też problemy z tym, że użytkownicy nieraz porzucają te hulajnogi w miejscach do tego nieprzeznaczonych te hulajnogi, pozostaje apelować do użytkowników, by pozostawiali hulajnogi w miejscach, które nie powodują utrudnienia w ruchu pieszych, czy też bałaganu w terenie – apelował burmistrz. 

Wiadomo już, że hulajnogi w Nowym Targu sprawdziły i przyjęły się tak dobrze, że wkrótce ma pojawić się ich więcej. 

os 22.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również