Kamery live
prognoza pogody

O dwóch takich co chcieli kraść

12 lutego 2019 10:27

Chcieli ukraść bluzy sportowe o łącznej wartości tysiąca złotych. W całym ich misternym planie zabrakło logiki, bo zerwane klipsy magnetyczne włożyli do… kieszeni.

O dwóch takich co chcieli kraść

W piątek po godzinie 17.30 nowotarscy funkcjonariusze zostali wezwani do kradzieży w sklepie sportowym w Nowym Targu.  Na miejscu zastali dwóch 20-latków z Nowego Targu i Rabki-Zdroju oraz 16-latka z gminy Nowy Targ, pracownicę sklepu i ochroniarza.

Jak się okazało cała trójka weszła razem do sklepu sportowego. 20-latkowie w przymierzalni zerwali klipsy magnetyczne z kilku bluz sportowych,  część z nich założyli na siebie, a resztę schowali pod kurtkę. Niewiele myśląc zerwane klipsy magnetyczne schowali do …. kieszeni, więc kiedy przechodzili przez bramki zabezpieczające włączył się alarm.  Łączna wartość skradzionych ubrań to ponad 1000 złotych.

Obaj 20-lakowie zostali zatrzymani w nowotarskiej komendzie, gdzie usłyszeli zarzut kradzieży tj. o czyn z art. 278§1 k.k.,  za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  16-latek z uwagi na wiek został przekazany opiekunowi, a jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

 

/KPP Nowy Targ/

 

Piotr Starmach 12.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również