Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ – z “Liderem wiedzy i wartości”

20 czerwca 2018 14:46

W ramach akcji „Lider wiedzy i wartości – doświadczeniem budujesz pewność siebie” przyznano nagrodę i tytuł lidera jednemu z uczniów w nowotarskiej szkole. Akcja skierowana była do uczniów wybranych klas mundurowych w szkołach średnich. I to właśnie w Prywatnych Szkołach Średnich im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu mamy zwycięzcę – uczennicę Adrianę Łyszczarczyk, która aby wygrać musiała być wzorem i przykładem dla innych.

Nowy Targ - z

 

Akcja konkursowa trwała przez cały rok szkolny, spośród uczniów klasy mundurowej został wybrany lider, który wyróżniał się zarówno pod względem wyników w nauce, jak i działalności dodatkowej. Musiał posiadać nienaganną postawę, odznaczać się wysoką kulturą osobistą oraz być wzorem postępowania. Liczyło się nie tylko zachowanie i aktywny udział w życiu szkoły, równie ważne było zaangażowanie w działalność prospołeczną, wolontariat lub udział w akcjach charytatywnych.

Akcja ma na celu docenienie uczniów nie tylko za wysokie wyniki w nauce, ale również za wartości jakimi się kierują oraz za zaangażowanie w życie szkoły bądź działalność ukierunkowaną na pomoc innym – mówi Grzegorz Basta, właściciel marki Sortmund, będącej organizatorem akcji.

Szkoły, które brały udział w akcji kształcą uczniów klas mundurowych nie tylko w zakresie podstawowego programu nauczania, ale również w zakresie wartości. Dla nich wiedza jest tak samo ważna jak wartości, gdyż jedno nie istnieje bez drugiego. To właśnie te klasy wychowują młodych ludzi, którzy następnie zasilają szeregi służb zajmujących się bezpieczeństwem.

 -W naszej szkole liczy się przygotowanie uczniów do matury i ich wyniki w nauce, jednak równie mocno kładziemy nacisk na wdrażanie patriotyzmu, poszanowania do munduru, wypracowania empatii do drugiego człowieka. To dzięki temu wielu uczniów angażuje się w akcje społeczne i bierze czynny udział w życiu szkoły – mówi wicedyrektor szkoły Dorota Rosiek. – Uczennica, która została „Liderem wiedzy i wartości” wyróżniała się spośród innych wynikami w nauce, brała udział w konkursach i angażowała się w życie szkoły. Jest otwarta i chętna do pomocy, co widać podczas akcji charytatywnych w jakich uczestniczy – dodaje.

Dzięki takim akcjom, które promują patriotyzm, wartości, nienaganne zachowania i pomoc innym możemy być pewni, że przyszli mundurowi będą mieć silne wzorce do naśladowania.

mat. nadesłane

fot. ilustracyjne – arch. nowytarg24.tv

os 20.06.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również