Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ z dwiema dużymi galeriami handlowymi?

Postępują prace w budowie Galerii Color Park, której zakończenie planowane jest już na jesień tego roku. Tymczasem po dwóch latach przerwy powrócił pomysł budowy Galerii Podhalańskiej. Miałaby ona stanąć przy ul. Szaflarskiej, na polach pomiędzy restauracją KFC, a Castoramą. Nie wiadomo jednak do końca kto będzie głównym inwestorem. 

Nowy Targ z dwiema dużymi galeriami handlowymi?

Przedsiębiorca Stanisław Bryjak, właściciel betoniarni w Rogoźniku, który posiada większość terenu, przyznał, że ma pozwolenie na budowę i gotowe projekty budowlane, a rozpoczęcie budowy planuje nawet już w tym miesiącu. Koszt inwestycji ma przekroczyć 100 mln złotych. Podjęta w marcu br. uchwała Rady Miasta Nowy Targ w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego daje zielone światło na budowę wyższego, dwupoziomowego obiektu. Z wnioskiem o dokonanie takich zmian w miejscowym planie zagospodarowania na terenie Równi Szaflarskiej wystąpili do Urzędu Miasta wspólnie przedsiębiorcy Stanisław Bryjak oraz Tomasz Żarnecki

Koordynator inwestycji (jak się okazało, były), do którego kontakt podany jest na stronie Galerii Podhalańskiej powiedział w rozmowie z  naszym portalem, że to nie Stanisław Bryjak będzie tu inwestorem, że odstąpił od tych planów. Sam przedsiębiorca, zapytany, czy będzie głównym inwestorem, nie potwierdził, ani nie zaprzeczył. 

-Rozmowy się toczą, wszystko się rozstrzygnie w ciągu 2-3 tygodni – powiedział Stanisław Bryjak i odroczył wywiad przed kamerą Nowotarskiej Telewizji Kablowej właśnie do tego czasu – Nie ma co teraz o tym mówić, bo to zaraz może okazać się nieaktualne. 

Zgodnie z planami, umieszczonymi na stronie inwestycji, galeria w założeniu ma być dwukondygnacyjna, a na piętrze mają znaleźć się m.in. sale kinowe. Planowana powierzchnia użytkowa Galerii Podhalańskiej to 21 500 m2. Obiekt ma być wyposażony w podziemny parking na 520 miejsc. Te projekty pozostają aktualne.

Galeria ma być położona nieopodal planowanego węzła komunikacyjnego, związanego z nowym przebiegiem “zakopianki”. 

 

wizualizacje: www.podhalanskagaleria.pl

/os

os 04.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
AM 18:46 04.04.2018

Ojjj jak Żarnecki coś buduje to będzie trwało wieki...nie będzie to żetelnie wykonane.Niech lepiej weźmie się za dopilnowanie ELeclerca bo jest tam syf.Brak towarów na półkach,cenówki stare nie zgodne z cenami na kasach lub ich brak.No i brak kompetentnych pracowników który rzutuje na całość pracy tego niby marketu.

Zobacz również