Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ: warunkowa przydatność wody do spożycia przez ludzi

4 października 2023 07:12

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego – informuje w komunikacie Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu.

Nowy Targ: warunkowa przydatność wody do spożycia przez ludzi

Zgodnie z decyzją sanepidu woda nadaje się do spożycia przez ludzi po przegotowaniu i do celów gospodarczych.

W ramach urzędowej kontroli sanitarnej 26 września br. przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Targu dokonali poboru próbek wody z wodociągu publicznego Nowy Targ – Oczyszczalnia ścieków na ul. Polnej. Badanie laboratoryjne wykazało przekroczenie parametru mikrobiologicznego (drobnoustrojów).

– Warunkowa przydatność wody w ramach dopuszczalnej wartości parametrów kwestionowanych nie stwarza zagrożenia dla zdrowia ludzi. Wykorzystanie takiej wody do picia bez przegotowania może stanowić zagrożenie dla zdrowia osób z niej korzystających. Woda z wodociągu publicznego Nowy Targ użyta do spożycia winna być uprzednio przegotowana. Woda nadaje się do celów gospodarczych, lecz nie należy dopuścić do spożycia w formie surowej – informuje Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu.

Źródło: MZWiK w Nowym Targu

ag 04.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również