Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ: w kotlinie zabójczych stężeń (video)

30 stycznia 2017 15:50
Wyciszenie Włącz dźwięk

Smog - problem, który każdej zimy wraca jak bumerang, spędzając sen z powiek mieszkańcom Nowego Targu. Z czego wynika? Jak sobie z nim radzić? Jakie działania podjęto do tej pory, a co jeszcze można zrobić, żeby w Nowym Targu można było normalnie oddychać? Zapraszamy do obejrzenia filmowego reportażu. 

Nowy Targ znany jest w Polsce z co najmniej kilku powodów. Pierwsze skojarzenia, jakie nasuwają się przybyszom spoza Podhala w związku z miastem, można zamknąć w paru słowach – kluczach definiujących w skrócie kulturowo-historyczne ramy tożsamości Nowego Targu: hokej, bogata tradycja targowa, szlak na Turbacz, nowotarskie lody, kożuchy, aeroklub, bliskość Tatr i Gorców.

Wydawać by się mogło, że w niedużym miasteczku położonym w bezpośrednim sąsiedztwie gór, można oddychać tym, co zwyczajowo nazywamy “świeżym, górskim powietrzem”. Nic bardziej mylnego. Cały ciąg pozytywnych skojarzeń z Nowym Targiem zaburza bowiem jedna rzecz – tylko jedna, ale taka, o której w ostatnim czasie mówi się najgłośniej – problem smogu.

 

NT24TV 30.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również