Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ symbolicznie włącza się w globalną akcję “Godzina dla ziemi WWF”

24 marca 2023 15:44

Już w najbliższą sobotę, 25 marca o godz. 20:30, Nowy Targ symbolicznie przyłączy się do akcji „Godzina dla Ziemi WWF”, gasząc zewnętrzne oświetlenie obiektu ratusza. Jest to gest solidarności z ideą ochrony naszej planety. Tegoroczna akcja jest w Polsce dedykowana w szczególności ochronie Puszczy Karpackiej. 

Nowy Targ symbolicznie włącza się w globalną akcję

Godzina dla Ziemi WWF to największa akcja ekologiczna łącząca ludzi niezależnie od narodowości, religii czy poglądów politycznych. Co roku bierze w niej udział blisko 200 państw na 7 kontynentach. 25 marca na całym świecie o 20.30 czasu lokalnego, słynne budowle na 60 minut pogrążą się w ciemnościach, w symbolicznym geście solidarności z ideą ochrony planety, na której żyjemy. W Polsce “zgaśnie” m.in. Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. W skali całego kraju, udział w akcji potwierdziło w sumie 77  miejscowości. 

-Idea Godziny dla Ziemi WWF jest bardzo prosta: Wyłącz światło – włącz działanie planety, która daje nam, ludziom, życie. Globalna akcja Godzina dla Ziemi WWF inspiruje setki milionów ludzi na całym świecie. Jako konsumenci mamy ogromny wpływ na działania rynku. Jako obywatele – na tworzone prawo – wyjaśniają działacze World Wildlife Fund Polska.

Do akcji może dołączyć każdy:

-Przyłączenie się do tej akcji i wyłączenie w tym czasie światła także u siebie, może być początkiem pozytywnych zmian. Tylko wspólne działania mają szansę ochronić naszą przyrodę – zachęca Urząd Miasta.

Więcej informacji o akcji WWF znajduje się tutaj. 

fot. arch. nowytarg24.tv/Paweł Kos

Ratusz Miejski- wpisany do rejestru zabytków

os 24.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również