Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ – ponownie bez Targów Wielkanocnych

Zaplanowane wstępnie na 31 marca Targi Wielkanocne jednak się nie odbędą. Powód – to spore cięcia budżetowe, jakie dotknęły m.in. odpowiedzialny za to zadanie Wydział Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta Nowy Targ. 

Nowy Targ - ponownie bez Targów Wielkanocnych

Przed pandemią, organizacja Targów Wielkanocnych na rynku w Nowym Targu była stałym punktem w miejskim kalendarzu imprez. Przyzwyczaili się do nich także mieszkańcy – szczególnie, że poza świątecznymi dekoracjami, czy regionalnymi przysmakami, główną atrakcją podczas trwania wydarzenia było mini zoo z alpakami w roli głównej.

Ostatnie wiosenne targi świąteczne odbyły się w Nowym Targu w 2019 roku. W kolejnych latach, w ich organizacji przeszkodziła pandemia Covid-19 i związane z nią obostrzenia. W zeszłym roku z kolei zrezygnowano z tego wydarzenia, w związku z wojną na Ukrainie – wówczas na rynku odbył się jedynie jednodniowy, polsko-ukraiński event w Niedzielę Palmową. 

os 22.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Rozczochrana Merry 17:45 22.03.2023

Te targi powinny się bilansować o ile nie przynosić dochodu. Można poszukać sponsorów ale trzeba wychylić głowę z urzędu. No ale u Watychy wszystko jest na odwrót. Najlepiej się wydaje setki tysięcy z pieniędzy podatnika. Czas na zmiany!!!

Zobacz również