Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ. Nietrzeźwy najechał na tył samochodu

18 grudnia 2017 21:58

Do zdarzenia doszło w dniu 15 grudnia 2017 roku po godzinie 10:00 w Nowym Targu. Mieszkaniec Kędzierzyna Koźla kierując samochodem marki Volkswagen Golf będąc w stanie nietrzeźwości 3,00 promile w wydychanym powietrzu najechał na tył poprzedzającego pojazdu VW Polo kierowanym przez mieszkańca Nowego Targu. Ponadto mieszkaniec Kędzierzyna kierował samochodem pomimo zakazu prowadzenia pojazdów wydanym przez sąd.

Nowy Targ. Nietrzeźwy najechał na tył samochodu

Przypominamy, że za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat. Jeżeli sprawca dopuścił się tego czynu np. w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w związku ze skazaniem za przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Sąd ponadto orzeka świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 10 tysięcy złotych.

NT24TV 18.12.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również