Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ już bez gimnazjum

Wyciszenie Włącz dźwięk

Zakończony właśnie rok szkolny był ostatnim rokiem funkcjonowania w Nowym Targu Gimnazjum nr 2 im. kard. Stefana Wyszyńskiego. Uczniowie ostatnich, trzecich klas zakończą edukację w ramach oddziałów gimnazjalnych działających już przy Szkole Podstawowej nr 11. Podczas ostatniej Sesji Rady Miasta uroczyście dziękowano dyrektorowi gimnazjum, Karolowi Skrzypcowi za zaangażowanie w budowę tej placówki od podstaw. W nowym roku obejmie on funkcję wicedyrektora “jedenastki”. 

Dyrektorowi dziękował burmistrz Grzegorz Watycha, który w dniu zakończenia roku szkolnego, osobiście brał udział w przekazaniu sztandaru w związku z wygaszeniem działalności Gimnazjum nr 2 im. kard. Stefana Wyszyńskiego – jedynego, jakie jeszcze w Nowym Targu funkcjonowało po ostatniej reformie oświaty:

-Te kilkanaście lat funkcjonowania Gimnazjum nr 2, wpisało się w krajobraz i strukturę szkół. Niestety, reforma oświaty spowodowała, że musieliśmy tę działalność zamknąć. Za trud stworzenia gimnazjum, jego budowę od samego początku utrwalenie, budowanie zespołu pracowników i odpowiedniej atmosfery, chciałem Panu w imieniu władz miasta serdecznie podziękować. Podziękowania również dla Pani wicedyrektor Urszuli Sięki, z którą w duecie pracowaliście. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Mam nadzieję, że w ramach nowej struktury również będzie się Pan nam tutaj udzielał i pracował swoją wiedzą i doświadczeniem na rzecz najmłodszych nowotarżan. Serdeczne dzięki – dziękował dyrektorowi Karolowi Skrzypcowi burmistrz Grzegorz Watycha, wyrażając nadzieję, że nie zginie też pamięć o patronie szkoły – kardynale Stefanie Wyszyńskim. 

Gratulacje i kwiaty wręczał też Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski wraz z zastępcami. 

-Nie tak szybko płynie rzeka, jak nam szybko czas ucieka. Dopiero gimnazjum powstało, a już je trzeba zamykać. Jako kapitan tego Titanica, po włączeniu gimnazjum do SP nr 11, powiem: osiągnęliśmy ten sukces, że żaden z pracowników nie stracił pracy, wszyscy dalej będą pracować – mówił, nie bez wzruszenia, dyrektor Karol Skrzypiec. 

Na ręce władz miasta, składał podziękowania za wieloletnią współpracę, nie zapominając o radnych i burmistrzach z poprzednich kadencji. Dziękował też dyrektorom innych placówek – przedszkoli i szkół, skarbnikowi i naczelnikom wydziałów. Szczególne podziękowania skierował do naczelnika Wydziału Oświaty UM Janusza Stopki i jego pracowników. 

-Janusz, dziękuję ci za skuteczność, solidność, mądrość. Serdeczne podziękowania za prawie 35 lat wspólnej pracy. 

Następnie, dyrektor krótko przypomniał kilka faktów z historii Gimnazjum im. kard. Wyszyńskiego, które w szczytowym momencie miało 760 uczniów, 29 oddziałów i 74 nauczycieli. Wspominał najważniejsze sukcesy – udział uczniów w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych – również zagranicą – w których uczniowie zdobyli ponad 400 pucharów, kilkanaście tytułów mistrzów Polski. Przywoływał osiągnięcia na Międzynarodowym Konkursie Plastycznym w Nagano i wygraną w projekcie “Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”, która zaowocowała tygodniowym pobytem uczniów w Rzymie. Nieobecność wicedyrektor tłumaczył jej udziałem w obronie pracy doktorskiej byłego ucznia – artysty Krzysztofa Gila: “Od początku opiekowaliśmy się tym talentem”. Do statystyk, dyrektor dodał informację, że wśród absolwentów placówki znalazło się kilkunastu wyświęconych księży. 

Placówka była ostatnim gimnazjum działającym na terenie Nowego Targu. Gimnazjum nr 1, wraz z utworzeniem Szkoły Podstawowej nr 1, tuż po reformie oświaty zostało w nią wcielone.

Na tej samej Sesji, radni podjęli uchwałę w sprawie określenia przeznaczenia mienia Gimnazjum nr 2, które po włączeniu go do Szkoły Podstawowej nr 11 zostaje przekazane na jej rzecz. 

/os

os 27.06.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
sikorka 09:29 27.06.2018

Najlepszy Team: Pani Urszula Sięka i Pan Karol Skrzypiec. To Oni Tworzyli atmosferę w tej szkole..

Zobacz również