Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ doceniony za współpracę z NGO

11 września 2017 21:05

Jednym z gości specjalnych Sesji Rady Miasta była pani Bożena Pietras - Goc, dyrektor Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji, która na ręce burmistrza Nowego Targu przekazała nagrodę, jaką miasto zdobyło w ostatniej edycji konkursu Małopolskie Wektory Współpracy. 

Nowy Targ doceniony za współpracę z NGO

W konkursie Małopolskie Wektory Współpracy nagradzane są inicjatywy podejmowane przez samorządy lokalne wspierające rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Konkurs od blisko dziesięciu lat jest realizowany jest przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Mogą wziąć w nim udział wszystkie Urzędy Miast, Gmin oraz Starostwa Powiatowe z Małopolski.

W tegorocznej edycji konkursu, III miejsce przyznano Miastu Nowy Targ. Kapituła konkursu uzasadniła, że nagrodę przyznano za sukcesywnie rozwijaną współpracę z organizacjami pozarządowymi – Nowy Targ jest bowiem wyróżniany w niemal każdej edycji, bo współpraca tamtejszego samorządu z organizacjami pozarządowymi układa się bardzo dobrze, co pozwala realizować ciekawe projekty.

Jak wskazała w swoim wystąpieniu w sali obrad pani dyrektor Bożena Pietras-Goc, w przypadku Nowego Targu o 3. nagrodzie zadecydowały cztery warunki, które nasze miasto spełniało w zadowalającym stopniu: procent budżetu przekazywanego na NGO (Nowy Targ jest jednym z liderów wśród małopolskich gmin), konsekwencja w realizowaniu polityki współpracy, rozszerzanie jej o nowe elementy, szerokie zaangażowanie organizacji pozarządowych w obchody jubileuszy oraz relatywnie wysoka opinia wystawiona miastu przez same organizacje. 

Wśród pozostałych laureatów tegorocznej edycji konkursu są Stary Sącz (I miejsce), Oświęcim (II nagroda) oraz Skawina (wyróżnienie). 

NT24TV 11.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również