Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ: blokowanie miejsc postojowych to plaga

Problem z parkowaniem pojawia się w każdym mieście, niezależnie od jego wielkości. Samochodów jest coraz więcej, miejsca pozostaje tyle samo, zatem wyobraźnia niektórych właścicieli aut ewoluuje. Aby zapewnić sobie miejsce do parkowania, wykorzystują m.in. pachołki i skrzynki. Skala procederu okazuje się na tyle duża, że do spawy odniósł się burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha.

Nowy Targ: blokowanie miejsc postojowych to plaga

Miejsca postojowe, jezdnia, chodniki lub pobocza stanowią pas drogowy drogi publicznej ogólnodostępnej i wszyscy użytkownicy drogi mają jednakowe prawa do bezpiecznego korzystania z drogi – przypomina Grzegorz Watycha.

Blokowanie miejsc postojowych znajdujących się w szczególności w okolicy skrzyżowań, przy użyciu pachołków, skrzynek, itp. jest niedopuszczalne.

Dlatego wszystkich właścicieli tych przedmiotów proszę o ich niezwłoczne uprzątnięcie z pasa drogowego, w przeciwnym wypadku Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji będzie je usuwał jako podrzucone odpady komunalne stałe – zapowiedział Grzegorz Watycha.

Możliwe, że – jak mawiał Albert Einstein – wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, jednak w tym przypadku – niekoniecznie. Warto ograniczyć swoją fantazję na rzecz zdrowego rozsądku.

os 15.02.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
łopatować 09:28 17.02.2022

A kto w zimie utrzymuje takie miejsce parkingowe pod względem odśnieżania??? Właściciel posesji no proszę. Odśnieża żeby ktoś mógł sobie zaparkować!!! Nie widziałem nigdy żeby na ulicy Waksmundzkiej miasto odśnieżało miejsca parkingowe,jedynie wywozili śnieg jak też już pukał do drzwi właścicieli .Mieszkałem na blokach teraz mieszkam w domu. Irytujące jest to że w zimie odśnieżę podjazd i wracając z pracy nie mam gdzie zaparkować .Jeżeli chodzi o lato to nie mam zastrzeżeń ,jest miejsce proszę bardzo ale zima dobija

karać - mandaty powinni wystawiać za takie blokowanie miejsc postojowych 22:18 16.02.2022

karać za to, kiedyś uszkodziłem sobie samochód przez takie badziewie ustawione miejscu postojowym. karać - mandaty powinni wystawiać za takie blokowanie miejsc postojowych

~~fan 21:46 15.02.2022

A dlaczego nie karać za takie wyczyny mandatami. Może to by coś pomogło.

Zobacz również