PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ będzie miał lokalny program osłonowy dla uboższych mieszkańców wymieniających piece na ekologiczne

5 października 2020 15:47

Podczas najbliższej sesji radni podejmą uchwałę w sprawie przyjęcia lokalnego programu pomocy społecznej dla mieszkańców, którzy zmienili system ogrzewania na proekologiczny i ponoszą zwiększone koszty związane z ogrzewaniem. Po spełnieniu odpowiednich warunków, można uzyskać wsparcie w wysokości nawet 1000 zł w ciągu jednego sezonu grzewczego. Głównym celem zainicjowanego przez burmistrza Grzegorza Watychę programu jest wsparcie nowotarżan w walce z niską emisją i zachęcenie do wymiany źródeł ogrzewania. 

Nowy Targ będzie miał lokalny program osłonowy dla uboższych mieszkańców wymieniających piece na ekologiczne

zdj. poglądowe/malopolska.pl

Wsparciem mogą być objęte osoby, czy rodziny, które wymieniły piec po 25 kwietnia 2015 roku, bądź zrobią to w ciągu najbliższych dwóch lat. Pomoc finansowa będzie przyznawana od 1 stycznia 2021 roku na wniosek zainteresowanych. Wysokość wsparcia będzie uzależniona od wielkości powierzchni użytkowej zajmowanego budynku i wynosi 4 zł na każdy metr kwadratowy powierzchni użytkowej, jednak nie więcej niż 500 zł na kwartał. W trakcie jednego sezonu będzie można otrzymać taką pomoc dwukrotnie, po każdorazowym złożeniu wniosku.

Udzielona pomoc finansowa ma częściowo pokryć zwiększone koszty grzewcze, związane z wymianą źródła ogrzewania na ekologiczne.

Na pomoc mogą liczyć ci nowotarżanie, których dochód nie przekracza 300% kryterium dochodowego. W przypadku osoby samotnej górny limit to 2100 zł, w przypadku rodzin – 1584 zł na osobę/miesięcznie.

Program ma charakter lokalny, powstał z inicjatywy burmistrza Nowego Targu, Grzegorza Watychy i ma na celu zachęcenie mieszkańców do wymiany kopciuchów. Będzie realizowany do końca 2023 roku. 

os 05.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również