Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ: 36-latek targnął się na własne życie, ratowała go policja

1 kwietnia 2021 12:59

Do zdarzenia doszło wczoraj (31 marca br.) w jednym z mieszkań na terenie Nowego Targu. Po godzinie 17, dyżurny odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który miał targnąć się na swoje życie. Jak później ustalono, mężczyzna pod nieobecność partnerki przebywał w mieszkaniu pomimo wydanego zakazu zbliżania się. Kiedy kobieta wróciła, 36-latek targnął się na własne życie. Mundurowi udzielili poszkodowanemu pomocy i przekazali załodze pogotowia ratunkowego.

Nowy Targ: 36-latek targnął się na własne życie, ratowała go policja

Po odebraniu zgłoszenia, do wskazanego mieszkania został natychmiast skierowany patrol interwencyjny. Po dotarciu na miejsce policjanci zastali kobietę i leżącego na podłodze w kałuży krwi 36-latka. Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy, zatamowali krwawienie z ręki i do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia, cały czas kontrolowali jego stan.

36-latek przeżył i został przewieziony do szpitala, gdzie trafił pod opiekę specjalistów. W rozmowie z kobietą będącą na miejscu ustalono, że po powrocie do mieszkania zastała w nim swojego partnera, który w pewnej chwili zranił się nożem. jak ustalili policjanci 36-latek przebywał w mieszkaniu pomimo, że po ostatniej awanturze i interwencji Policji wydany został wobec niego zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. 

Należy zaznaczyć, że niestosowanie się osoby do wydanego przez Policję nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia to czyn zabroniony art.66b kodeksu wykroczeń, za który grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Osobom, które są w sytuacjach kryzysowych, przypominamy o funkcjonującym bezpłatnym telefonie 116 123 – Ogólnopolskiej Poradni Telefonicznej dla Osób Przeżywających Kryzys Emocjonalny. 

źródło: KPP Nowy Targ

os 01.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również