Kamery live
prognoza pogody

Nowy sprzęt komputerowy dla szkół powiatowych

10 lipca 2023 18:08
Nowe komputery, laptopy, projektory multimedialne, ale też gimbal, smartfon, czy okulary VR – trafią do powiatowych jednostek oświatowych w Nowym Targu, Rabce-Zdroju, Krościenku nad Dunajcem i Jabłonce. Na początku lipca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Targu odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu IT, który został zakupiony w ramach realizowanych przez Powiat Nowotarski projektów, dofinansowanych niemal w całości ze środków zewnętrznych. Część zakupionego sprzętu znajduje się już w szkołach. 
 
Nowy sprzęt komputerowy dla szkół powiatowych
Sprzęt został zakupiony dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach czterech różnych projektów grantowych:  „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” (grant 1 i 2), „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”, czy “Cyfrowy Powiat”. 
 
Dzięki pierwszemu grantowi, powiat zakupił 11 zestawów komputerowych dla Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu oraz 12 projektorów multimedialnych (po 4 dla I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu, II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu oraz  Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce). Wartość otrzymanego dofinansowania to ponad 74 tys. zł.  Projekt w 100% jest finansowany ze środków zewnętrznych – 85% z Unii Europejskiej oraz 15% ze środków budżetu państwa.
 
Kolejny grant umożliwi przeprowadzenie transformacji cyfrowej II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju. W ramach tego przedsięwzięcia zostały zakupione laptopy (10 sztuk), smartfon, gimbal, odtwarzacz multimedialny z oprzyrządowaniem, okulary VR, router, modułowe zestawy do nauki podstaw programowania i mechatroniki oraz do nauki kodowania wykorzystujący STEAM, a także laboratorium edukacyjne STEAM. Wartość otrzymanego dofinansowania to prawie 90 tys. zł, a całość sfinansowana została ze środków zewnętrznych (85% unijnych, 15% rządowych). 
 
Dzięki projektowi pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” możliwy był zakup czterech laptopów dla Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu (koszt zakupu laptopów wyniósł 10 824 zł, z czego dofinansowanie to 9 666  zł), a w ramach konkursu grantowego „Cyfrowy Powiat” zostały zakupione zestawy komputerowe wraz z programowaniem do trzech powiatowych placówek: I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu (17), do I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju (19), do I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem (17). Wartość zakupionego sprzętu to ponad 125 tys. zł. Projekt jest finansowany w 100% ze środków Unii Europejskiej. 
 
źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
 
os 10.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również