Kamery live
prognoza pogody

Nowy samochód dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Odrowążu Podhalańskim

6 grudnia 2020 21:11

Pod koniec ubiegłego miesiąca, przy siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Odrowążu Podhalańskim odbyło się poświęcenie nowego samochodu, który będzie służył podopiecznym w transporcie na zajęcia. Zakup pojazdu możliwy był dzięki funduszom zebranym podczas Balu u Starosty oraz dzięki środkom przekazanym przez PFRON, a także Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Starosta przeznaczył na ten cel kwotę ponad 50 tys. złotych tj. cały dochód z biletów i aukcji charytatywnej przeprowadzonej podczas Balu u Starosty Nowotarskiego, który odbył się w styczniu br.

Nowy samochód dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Odrowążu Podhalańskim

Uroczystego poświęcenia – w obecności Starosty Nowotarskiego Krzysztofa Fabera, kierownika WTZ Moniki Bukowskiej uczestników i pracowników WTZ – dokonał Ksiądz Dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej Andrzej Kamiński. 

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Ks. Wita Maśnickiego w Odrowążu Podhalańskim działa od 1 stycznia 2002 roku. To placówka pobytu dziennego, w której odbywają się zajęcia w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Celem tej działalności jest aktywne wspomaganie procesu rehabilitacji prowadzącego do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do prowadzenia przez osoby z niepełnosprawnościami samodzielnego i aktywnego życia. Terapia zajęciowa prowadzona jest w formie grupowej lub indywidualnej w pracowniach: gospodarstwa domowego, krawiecko – dziewiarskiej, plastycznej, ogrodniczej, stolarskiej i rzemiosł różnych, tkackiej, komputerowo- muzycznej.

źródło Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

os 06.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również