Kamery live
prognoza pogody

Nowy quad dla GOPR-owców

13 czerwca 2017 12:27

W dniu dzisiejszym burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha oficjalnie przekazał na ręce GOPR-owców z Długiej Polany, kluczyki do nowego quada. Zakup został sfinansowany w ramach zadania zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego i będzie służył przede wszystkim poprawie bezpieczeństwa w górach. 

Nowy quad dla GOPR-owców

W uroczystym przekazaniu kluczyków do pojazdu uczestniczyło wielu ratowników. Nie zaskakiwał fakt, że pojazd był w kolorze czerwonym. 

W grupie każdy taki pojazd jest na wagę złota – mówił naczelnik Podhalańskiej Grupy GOPR Mariusz Zaród zaznaczając, że sprzęt w trudnych, górskich warunkach stosunkowo szybko się zużywa i wymiana na nowy jest koniecznością. 

Myślę, że ten projekt zrobiony w ramach Budżetu Obywatelskiego jest dobrym pomysłem i został sprawnie zrealizowany, bo nie z wszystkimi realizacja idzie nam tak sprawnie. Ten był dobry, trafiony, potrzebny – mówił, przekazując kluczyki burmistrz Grzegorz Watycha. 

Trafiły one w ręce inicjatora projektu, ratownika Sekcji Operacyjnej GOPR Nowy Targ, Krzysztofa Mroszczaka, który potem zabrał burmistrza na krótką przejażdżkę nowym quadem.

Na szerszy materiał zapraszamy do jutrzejszego “Przeglądu Tygodniowego”. 

/os

NT24TV 13.06.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również