Kamery live
prognoza pogody

Nowy kierunek na PPUZ. Od września rusza rekrutacja na psychologię

26 lipca 2023 12:00

W ostatnim czasie Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu uruchomiła dwa nowe kierunki studiów – sport i turystyka na terenach górskich oraz kierunek lekarski. Trzecią nowością w ofercie jest psychologia. Pięcioletnie, jednolite studia magisterskie będą realizowane w trybie stacjonarnym. Na pierwszym roku kształcenie może rozpocząć 60 studentów.

Nowy kierunek na PPUZ. Od września rusza rekrutacja na psychologię

O uruchomieniu nowego kierunku poinformowały władze Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej. Rekrutacja na psychologię ma ruszyć we wrześniu.

 – Absolwenci psychologii będą specjalistami poszukiwanymi na rynku pracy w wielu obszarach. Podejmą zatrudnienie w systemie ochrony zdrowia (w lecznictwie psychiatrycznym dorosłych oraz dzieci i młodzieży, pozapsychiatrycznym, w specjalistycznych klinikach, takich jak klinika kardiologii, kardiochirurgii, onkologii, chorób wewnętrznych, ponadto w lecznictwie neurologicznym oraz różnorodnych poradniach jak poradnie leczenia bólu czy neurorehabilitacji). Będą mogli się realizować w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, szkołach i innych placówkach edukacyjnych – czytamy w komunikacie PPUZ. – Uruchomienie nowego, oczekiwanego kierunku studiów, wpisuje się również w zadania strategiczne Uczelni w zakresie kształcenia, a poszerzenie oferty kształcenia o kierunek psychologia jest odpowiedzą na potrzeby lokalnej społeczności. Wzrastające tempo życia, mniejsza stabilność społeczna, nasilające się zaburzenia psychopatologiczne oraz starzenie się społeczeństw powodują, że zapotrzebowanie na wiedzę psychologiczną oraz jej zastosowanie w praktyce nieustannie rośnie.

Warto dodać, że od października uczelnia zmieni nazwę z PPUZ na Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Targu.

redakcja 26.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również