Kamery live
prognoza pogody

Nowy dyrektorski garnitur w powiecie

POWIAT NOWOTARSKI. Wczorajsza sesja Rady Powiatu była pierwszą w sali obrad starostwa, odzyskanej po likwidacji punktu szczepień masowych. Na ten moment czekały podziękowania dla ustępujących i powołania dla obejmujących funkcje dyrektorów powiatowych szkół i jednostek.

Nowy dyrektorski garnitur w powiecie

Wieloletnia pani dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Maria Sendrowicz, która przeprowadziła tę instytucję przez trudny okres dystrybuowania środków z kolejnych tarcz antycovidowych, odchodząc na zasłużony odpoczynek, została w podzięce uhonorowana Medalem Pamiątkowym Podhala. Akt powołania na to stanowisko odebrała jej dotychczasowa zastępczyni – Jolanta Rajska.  

Po kilkunastu latach sprawowania funkcji dyrektora placówki tak renomowanej, jak Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Seweryna Goszczyńskiego – stanowisko, ale nie szkołę opuszcza Maria Kopeć. Czas jej dyrektorowania przyniósł kolejną poprawę stanu technicznego zabytkowego budynku i wyposażenia pracowni dydaktycznych, zaznaczył się też kolejnymi sukcesami uczniów w konkursach i olimpiadach; kolejnymi zdobytymi indeksami wyższych uczelni. Dlatego uroczyste było pożegnanie pani dyrektor, która z dydaktyką bynajmniej się nie rozstaje.

W słynnym „Goszczu” dyrektorować teraz będzie doświadczona w zarządzaniu inną dużą placówką, czyli Zespołem Szkół Ekonomicznych, Marta Sokołowska. Jej z kolei stanowisko obejmie w „Ekonomiku” dotychczasowa zastępczymi – Marzena Waksmundzka. Obie panie odebrały akty powołań, życzenia i podziękowania za pracę na dotychczasowych stanowiskach.

W tych samych miłych okolicznościach akt powołania na kolejną kadencję odebrał Robert Dębski – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku.   

W czasie szybko zmieniających się warunków funkcjonowania szkolnictwa; w czasie niepewności związanych ewentualnością przechodzenia na nauczanie zdalne – na dyrektorach placówek spoczywać będzie duża odpowiedzialność. Tym bardziej gratulować im trzeba odwagi i życzyć szczęścia.    

(asz)

Anna Szopińska 01.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Majka 18:35 03.10.2021

Pani Marzeno Gratulacje! I powodzenia!🎉

Zobacz również