Kamery live
prognoza pogody

Nowy blok – stare problemy

6 września 2022 09:11

Boksy śmietnikowe przy nowym bloku przy os. Polana Szaflarska 9 wypełnione są nieposegregowanymi odpadami. Zdjęcia wraz z apelem o stosowanie zasad prawidłowej segregacji opublikował w swoich mediach społecznościowych nowotarski magistrat. “Pułapki czuwają” – brzmi przestroga skierowana do mieszkańców. Chodzi o oddany niedawno blok “Mieszkanie Plus”, do którego stale wprowadzają się nowi lokatorzy. 

Nowy blok - stare problemy

“Apelujemy o zachowanie zasad prawidłowej segregacji w boksach śmietnikowych przy os. Polana Szaflarska 9! Jak firma odbierająca odpady ma odebrać z takiego boksu posegregowane odpady? Wymagając, sami zachowajmy zasady i zdrowy rozsądek. Kartony powinny być rozerwane i wsadzone do odpowiedniego pojemnika na odpady, bądź rozerwane i wsadzone do innego kartonu, gdy już nie ma miejsca w pojemniku. Ilość pojemników na odpady poszczególnych frakcji powinna być dostosowana do ilości mieszkańców. Mieszkańcy dbajcie o swoje otoczenie. Fotopułapki czuwają” – brzmi apel do mieszkańców nowego bloku, opublikowany w miejskich mediach społecznościowych. 

Pod wpisem rozgorzała dyskusja na temat segregacji i odbioru odpadów na terenie Nowego Targu. Kierownik referatu ds. gospodarki odpadami w UM Nowy Targ poinformowała, że po rozmowach z zarządcą nieruchomości ustalono, że w niedługim czasie pod blokiem zostaną postawione tzw. “dzwony” do segregacji. 

źródło: Miasto Nowy Targ/Facebook

os 06.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również