Kamery live
prognoza pogody

Nowotarżanin odznaczony przez prezydenta

15 października 2017 17:49

Marek Morawski, który w lipcu br. zasłynął bohaterskim czynem ruszenia na ratunek tonącym osobom - został odznaczony Medalem za Ofiarność i Odwagę przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Nowotarżanin odznaczony przez prezydenta

Medal za Ofiarność i Odwagę, ustanowiony w 1960 roku, stanowi nagrodę dla osób, które z narażeniem życia lub zdrowia ratowały zagrożone życie ludzkie lub mienie. 

Marek Morawski – z zamiłowania wędkarz, z zawodu emerytowany funkcjonariusz straży granicznej – w sumie trzykrotnie w ciągu ostatnich kilkunastu lat brał udział w akcjach ratunkowych, reanimując osoby topiące się w Białym Dunajcu. Ostatnio – w lipcu br., kiedy wsławił się bohaterskim czynem rzucenia się na ratunek tonącej kobiecie i dziecku. 

Podczas wrześniowej Sesji Rady Miasta pan Marek Morawski przyjął oficjalne podziękowania z rąk władz miasta. Uczestnicy obrad zgotowali bohaterowi owację na stojąco. 

– Postanowiliśmy symbolicznie, na tym najważniejszym forum, podziękować i pogratulować, ale także stawiać za przykład innym, jak należy się zachować w obliczu niebezpieczeństwa. Gdy jesteśmy świadkami: nie odwracać się. Chcieliśmy Panu podziękować za to ratowanie ludzkiego – mówił podczas Sesji burmistrz Grzegorz Watycha.

Teraz postawę nowotarżanina doceniły również władze wyższego szczebla. Z wnioskiem o przyznanie odznaczenia wystąpił nowotarski fotograf Michał Adamowski. Wręczenie medalu nastąpi prawdopodobnie podczas uroczystości z okazji Święta 11 Listopada.

NT24TV 15.10.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również