Kamery live
prognoza pogody

Nowotarżanie spisali się na medal

28 czerwca 2019 15:08

Karatecy z nowotarskiej Yokuzyny wzięli udział w rozegranej w Limanowej VIII edycji Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin”.

Nowotarżanie spisali się na medal

W tegorocznej odsłonie prestiżowego turnieju, którego organizatorem jest ARS Klub Kyokushinkai, na czele z sensei Arkadiuszem Sukiennikiem (4 dan), wzięło udział 300 zawodników z 40 klubów z Polski oraz Czech, Węgier, Ukrainy, Litwy.

Cieszący się ogromną popularnością turniej zgromadził w tym roku mniejszą liczbę zawodników niż do tej pory, z uwagi na wprowadzony limit 300 zawodników, którzy mogli wziąć udział w turnieju.

Nad przebiegiem zawodów czuwało 50 sędziów pod kierownictwem sędziego głównego, którą to funkcję pełnił shihan Robert Kopciowski (5 Dan) z Wieliczki. Sędzią technicznym był shihan Janusz Piórkowski (5 dan) z Jastrzębia Zdroju. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją jednego z najpopularniejszych turniejów w Polsce i w Europie objęli: Pan Józef Leśniak – Poseł na Sejm RP, Pan Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego, Pan Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski, Pan Jarosław Pachut – Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA – Region
Limanowa

Zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom zmagań zarówno w konkurencji kata, jak i kumite. W tegorocznych zawodach w Limanowej miało miejsce wiele niezwykle widowiskowych walk w wykonaniu niejednokrotnie zawodników będących medalistami mistrzostw Polski, Europy czy świata , co potwierdza dodatkowo prestiż tej imprezy.

Nowotarski Klub Karate Yokozuna reprezentowali: Jan Kamiński, Franciszek Kamiński, Agata Słowakiewicz, Adam Gniadek oraz sędzia i trener Ewa Pawlikowska 4 dan.

Wszyscy spisali się na medal: Jan Kamiński zajął 2 miejsce w kata, Franciszek Kamiński III miejsce w kata, Agata Słowakiewicz 2 miejsce w kumite i Adam Gniadek I miejsce w kumite oraz VI miejsce w kata.

Maciej Zubek 28.06.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również