Nowotarskie unihokeistki walczyły w międzynarodowym turnieju

27 czerwca 2018 12:17
W dniach 21-23 unihokeistki MMKS Podhala Nowy Targ uczestniczyli w Brnie w międzynarodowy turnieju unihokeja.

W pierwszym dniu nowotarżanki wygrały z drużyną Panthers Praga 6 do 3. Później niestety przegrały z FBS Jihlava 4 do 7.

Nazajutrz nasze dziewczęta wygrały wysoko 6 do 1 z Hippos Żdar, potem pokonały 4 do 1 z Bulldogs Brno i na koniec dnia przegrały z Ivanti Tigers Jizni Mesto 4 do 6.

To dało im 3 miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału. Do niego dziewczęta wyszły w pełni skupione, co sprawiło, że rozgromiły wysoko 8 do 1 drużynę FbC Aligators Pozolice.

Półfinał to ponowne starcie z grupowym rywalem, zespołem z Jihlavy. Pierwsza tercja wyrównana. Niestety nowotarżanki raziły w tej odsłonie nieskutecznością za co spotkała ich kara pod koniec tej odsłony i na pierwszą w meczu przerwę schodziły przegrywając 0:1. Kilka pierwszych minut drugiej tercji było kluczowe. Podhalanki w krótkim odstępie czasu straciły 3 gole. Potem co prawda ruszyły z szaleńczym pościgiem, doprowadziły – na 2,5 minuty przed końcem – do stanu 3:4, ale na gola wyrównującego czasu już zabrakło.

Na osłodę dziewczęta dostają pamiątkowy puchar i brązowe medale. Najlepszą zawodniczką w naszej drużynie została wybrana Dominika Buczek. W punktacji kanadyjskiej w całym turnieju pierwsze miejsce zajęła właśnie Dominika z dorobkiem 8 bramek i 17 asyst, a na drugim miejscu uplasowała się Ania Osmala (12 bramek i 2 asysty). Czwarta w tej klasyfikacji była Amelia Maciaszek z 9 bramkami i 3 asystami.

Nasze dziewczęta pojechały na turniej w ramach realizowanego projektu współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski w Krakowie. Serdecznie dziękuję zaprzyjaźnionemu trenerowi Arturowi Kopciuchowi za pomoc organizacyjną całego turnieju. Firmie transportowej Tatry Bus Żegleń i profesjonalnemu kierowcy Pawłowi za bezpieczny dojazd tam i powrotem – podkreśla kierownik zespołu, Włodzimierz Mamak.

Skład MMKS Podhale:  Dominika Buczek, Ania Osmala, Amelia Maciaszek Zuzka Pudzisz, Marysia Kula, Ola Cyrwus, Kasia Filak, Aleksandra Maciaś, Natalia Nykaza, Anka Dynda, Liwia Malinowska, Maja Bobrowska, Julia Fuksa, Ewelina Fuksa, Izabela Guziak. Trener: Arkadiusz Pysz.