Kamery live
prognoza pogody

Nowotarskie szkoły w ogólnopolskim rankingu najlepszych placówek

12 stycznia 2017 21:58

Już po raz dziewiętnasty został opublikowany Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017. Jak co roku w czołówce nie zabrakło szkół z powiatu nowotarskiego. Najwyższe miejsce wśród nowotarskich placówek i tytuł "Złotej Szkoły" uzyskało Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu i Technikum Informatyczne w Zespole Szkół w Rabce-Zdroju.

Nowotarskie szkoły w ogólnopolskim rankingu najlepszych placówek

Ranking tworzony jest osobno dla techników (300 najlepszych w Polsce) i liceów (500 najlepszych w Polsce). Decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria i ich wagi procentowe w Rankingu Liceów 2017:

– sukcesy w olimpiadach 30%

– matura – przedmioty obowiązkowe 25%

– matura – przedmioty dodatkowe 45%.

Natomiast w przypadku Rankingu Techników 2017 obowiązują cztery kryteria:

– sukcesy w olimpiadach 20%

– matura – przedmioty obowiązkowe 20%

– matura – przedmioty dodatkowe 30%

– wyniki egzaminów zawodowych 30%.

Spośród nowotarskich szkół w gronie najlepszych znalazły się: I LO im. Seweryna Goszczyńskiego (21. miejsce w województwie, 266. miejsce w skali kraju; 44,57 punktów), II Liceum Ogólnokształcące (49. miejsce w województwie, +500 w skali kraju; 37,32 punktów), Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych (6. miejsce w skali województwa, 39. miejsce w kraju; 65,37 punktów) i Technikum w Zespole Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica (38. miejsce w województwie, 300+ w kraju; 48,32 punktów).

W skład Kapituły Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2017 wchodzą tradycyjnie przedstawiciele trzech środowisk edukacyjnych: przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE), oraz członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Osobą spinającą symbolicznie i praktycznie wszystkie te grupy jest przewodniczący Kapituły – prof. dr hab. Jan Łaszczyk, przewodniczący Komisji ds. Kształcenia KRASP.

Ogólnopolski ranking szkół znajduję się na stronie: www.perspektywy.pl

źródło: nowotarski.pl

 

NT24TV 12.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również