Kamery live
prognoza pogody

Nowotarskie muzea i biblioteki- najwcześniej od 11 maja

1 maja 2020 13:02

Od poniedziałku, 4 maja odmrożona zostaje działalność niektórych instytucji kultury. Powoli wracać mogą muzea, galerie sztuki, czy biblioteki. Instytucje mają otwierać się stopniowo. W Nowym Targu będzie to nie wcześniej niż 11 maja. 

Nowotarskie muzea i biblioteki- najwcześniej od 11 maja

Ostateczną decyzję o czasie, trybie i tempie otwierania instytucji oraz procedurach związanych z zapewnieniem ochrony zdrowia pracowników i odwiedzających, w każdym przypadku podejmuje dyrektor instytucji w porozumieniu z lokalnym inspektorem sanitarnym. Jeśli chodzi o nowotarskie instytucje kultury, decyzja o ich otwarciu przedłuży się przynajmniej do przyszłego tygodnia.

-Ruszamy najwcześniej 11 maja. Czekam na uzgodnienia z Urzędem Miasta i Sanepidem. Musimy jeszcze wdrożyć kilka zabezpieczeń – mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu, Elżbieta Dzikowska.

Podlegające pod MOK muzea – mieszczące się w Ratuszu Muzeum Podhalańskie oraz Muzeum Drukarstwa przy Sobieskiego – również otwarte będą najwcześniej za tydzień. Aktualnie w salach ratusza trwa malowanie, więc najpierw konieczne będzie ukończenie trwającego remontu. 

-Będziemy Państwa informować – zapewnia Agata Szlachetka, kierownik ds. administracji i zarządzania w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. 

/os

os 01.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również