Kamery live
prognoza pogody

Nowotarski Dzień Seniora z udziałem policjantek

22 października 2022 11:45

Policjantki z nowotarskiej komendy uczestniczyły w obchodach „Dnia Seniora” zorganizowanych w Miejskiej Pływalni w Nowym Targu pod hasłem „Bezpiecznie i zdrowo”.

Nowotarski Dzień Seniora z udziałem policjantek

Podczas uroczystych obchodów „Dnia Seniora” w czwartek tj. 20 października br. na terenie Miejskiej Pływalni dla uczestników przygotowano wiele atrakcji. Oprócz przedstawicieli ZUS, czy NFZ swoje stoisko oraz wykład dotyczący bezpieczeństwa seniorów przygotowały także policjantki z nowotarskiej komendy.

Policjantka uświadamiała uczestników, jak działają oszuści, jakie metody stosują, na co należy zwracać uwagę w kontaktach z osobami nieznajomymi, aby nie stracić oszczędności swojego życia. Uczulała, aby pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom obcym, jednocześnie informując, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy. Przestrzegała przed oszustami podającymi się za wnuczka, policjanta, prokuratora, czy też pracowników ZUS, którzy oferują pomoc przy załatwieniu formalności o wypłatę 14. emerytury.

Funkcjonariuszka zwróciła także uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uświadamiała, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmierzchu, aby być bezpiecznym i widocznym dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Każdy senior, który odwiedził policyjne stoisko, otrzymał materiały profilaktyczne. W trakcie rozmów, policjantki również opowiadały o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Policjanci z powiatu nowotarskiego w trosce o bezpieczeństwo seniorów systematycznie prowadzą działania i spotkania profilaktyczne, podczas których przestrzegają o metodach i sposobach działania oszustów. Wszystkie podejmowane działania prowadzone są w ramach akcji „Bezpieczny Senior”.

Dzień Seniora w Nowym Targu

os 22.10.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również