Kamery live
prognoza pogody

Nowotarski cmentarz – z Grobem Dzieci Utraconych

5 lipca 2023 13:02

Na nowotarskim cmentarzu komunalnym przy – w miejscu, gdzie do tej pory stał drewniany krzyż symbolizujący pamięć o dzieciach nienarodzonych, został wybudowany Grób Dzieci Utraconych. 

Nowotarski cmentarz - z Grobem Dzieci Utraconych

Jak informuje Urząd Miasta w Nowym Targu, w tym miejscu będą składane prochy dzieci martwo urodzonych, bez względu na czas trwania ciąży, które nie zostały pochowane przez rodzinę i pozostały w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Uroczyste złożenie urny z prochami dzieci będzie się odbywało raz w roku, w Dzień Dziecka Utraconego – w październiku.

Śmierć dziecka jest dla rodziców ogromną stratą, a szansa na choćby symboliczne pożegnanie się z nim jest ważnym elementem przeżywania żałoby. Dlatego Grób Dzieci Utraconych, poza wymiarem materialnym, ma również wymiar duchowy, jakim jest możliwość kultywowania pamięci o wszystkich najmłodszych zmarłych.

os 05.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również