Kamery live
prognoza pogody

Nowotarska Telewizja Kablowa z nagrodą WFOŚiGW

Wyciszenie Włącz dźwięk

Nowotarska Telewizja Kablowa znalazła się w gronie ośmiu instytucji nagrodzonych za działania z zakresu edukacji ekologicznej. To szczególne wyróżnienie zostało przyznane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie za realizowany przez nas od kilku lat cykl reportaży dotyczących ekologii na Podhalu – “Pomóc naturze”. Statuetkę i symboliczny czek na 5000 zł odbierał dziś w Zakopanem prezes NTVK Paweł Kos. Okazją do wręczenia nagród była trwająca tam właśnie, trzydniowa, ogólnopolska konferencja “Efektywność energetyczna kluczem do poprawy jakości powietrza w Małopolsce”.

Zgromadzonych witał prezes WFOŚiGW w Krakowie Kazimierz Koprowski. Gośćmi podczas uroczystości otwarcia konferencji oraz wręczenia nagród byli parlamentarzyści: Anna Paluch, Edward Siarka i Jan Hamerski, marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, wiceprezes NFOŚ i GW Dominik Bąk, prezesi i pracownicy wszystkich oddziałów WFOŚiGW w całej Polsce. 

-Zostaliśmy docenieni nie tylko jako nowotarska, ale też nowatorska telewizja – skomentował zabawną pomyłkę, jaka pojawiła się podczas wręczenia nagrody, prezes Nowotarskiej Telewizji Kablowej Paweł Kos – To dla nas wielka radość, że zostaliśmy docenieni, że nasze produkcje zostały zauważone, ale ta nagroda również zobowiązuje. Dlatego już planujemy przyszłość i myślimy o tym, by kolejny cykl poświęcić w całości tematyce ochrony powietrza i największemu problemowi ekologicznemu, z jakim boryka się nasz region, czyli tematowi smogu.

Poza Nowotarską Telewizją Kablową, beneficjentami w konkursie z zakresu edukacji ekologicznej zostali: Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego za zadanie “Dzieci segregują śmieci”, Powiat Tarnowski za zadanie “Bądź eko – kształtowanie posta proekologicznych wśród uczniów”, Fundacja Dzieci w Naturę za zadanie “Przyroda miasta i okolic jako przestrzeń spotkania dzieci z lokalną przyrodą i przeciwdziałania syndromowi deficytu natury”, Fundacja Horyzont 360 za zadanie “EKO-Młodzi Badacze na Sądecczyźnie”, Zespół Parków Krajobrazowych Woj. Małopolskiego  za zadanie “Odkrywcy Parków Krajobrazowych – aktywna edukacja”, Gmina Łącko za zadanie “Edukacja ekologiczna w zakresie gospodarki odpadami”oraz Towarzystwo na Rzecz Ziemi za zadanie “Ochrona siedlisk ptaków wodno-błotnych w Dolinie Górnej Wisły – działania edukacyjne dla społeczności lokalnych”. 

Wśród nagrodzonych dzisiejszego popołudnia znalazł się również sam organizator wydarzenia – czyli WFOŚiGW w Krakowie.  Marszałek Witold Kozłowski na ręce prezesów krakowskiego oddziału złożył medal Polonia Minor.

Jutrzejszy dzień będzie w całości poświęcony tematyce ochrony powietrza w Małopolsce. W ramach regionalnej konferencji “Instrumenty realizacji wymagań uchwał antysmogowych w Małopolsce” zaplanowano szereg wystąpień. Wśród prelegentów znajdzie się m.in. prezes MPEC Nowy Targ sp. z o.o. Grzegorz Ratter.

Materiał filmowy z wydarzenia – w najbliższym “Przeglądzie Tygodniowym”.

/os

os 09.12.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Maciej D. Z. 09:28 10.12.2019

Gratulacje. Maciej

Zobacz również