nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Nowotarska Telewizja Kablowa z nagrodą WFOŚiGW

Nowotarska Telewizja Kablowa znalazła się w gronie ośmiu instytucji nagrodzonych za działania z zakresu edukacji ekologicznej. To szczególne wyróżnienie zostało przyznane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie za realizowany przez nas od kilku lat cykl reportaży dotyczących ekologii na Podhalu – „Pomóc naturze”. Statuetkę i symboliczny czek na 5000 zł odbierał dziś w Zakopanem prezes NTVK Paweł Kos. Okazją do wręczenia nagród była trwająca tam właśnie, trzydniowa, ogólnopolska konferencja „Efektywność energetyczna kluczem do poprawy jakości powietrza w Małopolsce”.

Zgromadzonych witał prezes WFOŚiGW w Krakowie Kazimierz Koprowski. Gośćmi podczas uroczystości otwarcia konferencji oraz wręczenia nagród byli parlamentarzyści: Anna Paluch, Edward Siarka i Jan Hamerski, marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, wiceprezes NFOŚ i GW Dominik Bąk, prezesi i pracownicy wszystkich oddziałów WFOŚiGW w całej Polsce. 

-Zostaliśmy docenieni nie tylko jako nowotarska, ale też nowatorska telewizja – skomentował zabawną pomyłkę, jaka pojawiła się podczas wręczenia nagrody, prezes Nowotarskiej Telewizji Kablowej Paweł Kos – To dla nas wielka radość, że zostaliśmy docenieni, że nasze produkcje zostały zauważone, ale ta nagroda również zobowiązuje. Dlatego już planujemy przyszłość i myślimy o tym, by kolejny cykl poświęcić w całości tematyce ochrony powietrza i największemu problemowi ekologicznemu, z jakim boryka się nasz region, czyli tematowi smogu.

Poza Nowotarską Telewizją Kablową, beneficjentami w konkursie z zakresu edukacji ekologicznej zostali: Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego za zadanie „Dzieci segregują śmieci”, Powiat Tarnowski za zadanie „Bądź eko – kształtowanie posta proekologicznych wśród uczniów”, Fundacja Dzieci w Naturę za zadanie „Przyroda miasta i okolic jako przestrzeń spotkania dzieci z lokalną przyrodą i przeciwdziałania syndromowi deficytu natury”, Fundacja Horyzont 360 za zadanie „EKO-Młodzi Badacze na Sądecczyźnie”, Zespół Parków Krajobrazowych Woj. Małopolskiego  za zadanie „Odkrywcy Parków Krajobrazowych – aktywna edukacja”, Gmina Łącko za zadanie „Edukacja ekologiczna w zakresie gospodarki odpadami”oraz Towarzystwo na Rzecz Ziemi za zadanie „Ochrona siedlisk ptaków wodno-błotnych w Dolinie Górnej Wisły – działania edukacyjne dla społeczności lokalnych”. 

Wśród nagrodzonych dzisiejszego popołudnia znalazł się również sam organizator wydarzenia – czyli WFOŚiGW w Krakowie.  Marszałek Witold Kozłowski na ręce prezesów krakowskiego oddziału złożył medal Polonia Minor.

Jutrzejszy dzień będzie w całości poświęcony tematyce ochrony powietrza w Małopolsce. W ramach regionalnej konferencji „Instrumenty realizacji wymagań uchwał antysmogowych w Małopolsce” zaplanowano szereg wystąpień. Wśród prelegentów znajdzie się m.in. prezes MPEC Nowy Targ sp. z o.o. Grzegorz Ratter.

Materiał filmowy z wydarzenia – w najbliższym „Przeglądzie Tygodniowym”.

/os

8 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 komentarzy

Maciej D. Z.

10 grudnia, 2019, o 09:28:22

Gratulacje. Maciej

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna