Kamery live
prognoza pogody

Nowotarska policja zatrzymała sześciu poszukiwanych

22 lutego 2023 11:54

Sześć osób zatrzymali policjanci podczas prowadzonych działań „Poszukiwany” na terenie powiatu nowotarskiego. Pięciu poszukiwanych było przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu, a jeden listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Częstochowie.

Nowotarska policja zatrzymała sześciu poszukiwanych

Policja na co dzień współpracuje z organami państwa w zakresie realizacji nakazów doprowadzenia osób ukrywających się, które próbują uniknąć kary za popełnione czyny. Podczas prowadzonych działań „Poszukiwany”, policjanci na terenie powiatu nowotarskiego zatrzymali sześciu poszukiwanych mężczyzn.

Pięciu poszukiwanych było przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu, a jeden listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Częstochowie. 52-latek został zatrzymany przez policjantów z Jabłonki na podstawie sądowego nakazu doprowadzenia i spędzi w zakładzie karnym najbliższe 1,5 roku. Trzech poszukiwanych zatrzymali policjanci na terenie Nowego Targu. 33-latek poszukiwany był listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Częstochowie, a dwóch w wieku 22 i 48-lat na podstawie wydanego nakazu doprowadzenia przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu. Cała trójka została doprowadzona do zakładu karnego, gdzie spędzą od 3 do 185 dni. Z kolei 53-latek został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu, a 39-latek przez policjantów z Komisariatu Policji w Szczawnicy za nieopłacone kary grzywny. 

Obaj mężczyźni opłacili zaległe należności i uwolnili się od zastępczej kary aresztu, po czym zostali zwolnieni.

źródło: KPP Nowy Targ

os 22.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również