Kamery live
prognoza pogody

Nowotarska policja nadal kontroluje stosowanie się do obostrzeń

31 marca 2021 14:20

Policyjne działania w walce z epidemią koronawirusa trwają już od ponad roku. Od soboty obowiązują nowe, dodatkowe restrykcje. Dlatego policja apeluje o odpowiedzialne zachowanie i stosowanie się do wydawanych zaleceń: “Pamiętajmy, że to od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19. Prowadzone działania podyktowane są przede wszystkim troską o życie i zdrowie mieszkańców naszego powiatu.”

Nowotarska policja nadal kontroluje stosowanie się do obostrzeń

Każdego dnia policjanci sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną domową lub izolacją, rzeczywiście przebywają we wskazanym miejscu. Obecnie w powiecie nowotarskim do sprawdzenie funkcjonariusze mają do sprawdzenia ponad 600 osób dziennie. Zdecydowana większość osób jest odpowiedzialna i stosuje się do wydawanych zaleceń sanitarnych. Niestety nie wszyscy pamiętają o podstawowych i prostych czynnościach, jak prawidłowe noszenie maseczek, czy zachowanie dystansu społecznego. 

W ciągu ostatnich czterech dni podczas kontroli obiektów, czy miejsc publicznych policjanci ujawnili 160 nieprawidłowości związanych z lekceważeniem obowiązku zasłaniania ust i nosa. Z tego powodu funkcjonariusze pouczyli 4 osoby, mandatem ukarali 135, a wobec 21 skierowane zostały wnioski o ukaranie do sądu. Ponadto policjanci  skontrolowali 86 środków transportu oraz ponad 450 placówek handlowych i usługowych  (w tym obiektów hotelarskich, obiektów gastronomicznych, salonów kosmetycznych i fryzjerskich, a także siłowni oraz klubów fitness), pod kątem sanitarnych obostrzeń. W dwóch przypadkach ujawniono nieprawidłowości i obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 116§1a kw.

Apelujemy  o odpowiedzialne zachowanie i stosowanie się do wydawanych zaleceń. Pamiętajmy, że tylko wspólnymi siłami i odpowiedzialnym zachowaniem możemy wpłynąć na ograniczenie transmisji wirusa. Pamiętajmy, aby zachowywać się odpowiedzialnie i przestrzegać wprowadzonych obostrzeń sanitarnych, dbając tym samym o zdrowie swoje i innych – apeluje policja.

źródło: KPP Nowy Targ

os 31.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również