Kamery live
prognoza pogody

Nowotarska delegatura NFZ – z defibrylatorem AED

6 września 2018 09:32

Delegatura Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ przy ul. Jana Kazimierza w Nowym Targu na dniach zostanie wyposażona w ogólnodostępny defibrylator AED. Podniesie to poziom bezpieczeństwa odwiedzających Oddział klientów, pracowników, a także mieszkańców Nowego Targu. 

Nowotarska delegatura NFZ - z defibrylatorem AED

Defibrylator AED analizuje rytm pracy serca poszkodowanego i podejmuje decyzję o tym, czy jest konieczna defibrylacja. Jeśli tak, kieruje impuls elektryczny za pomocą elektrod i tym samym pomaga przywrócić prawidłowy rytm serca. Wczesne użycie defibrylatora podczas zaburzenia pracy serca i krążenia w ogromnym stopniu zwiększa prawdopodobieństwo przeżycia człowieka, oczekującego na interwencje służb medycznych.

AED jest urządzeniem automatycznym i może być używane przez osoby nieposiadające wykształcenia medycznego. W każdym budynku MOW NFZ, gdzie zostaną zamontowane defibrylatory już zostali przeszkoleni pracownicy oddziału. Planowane są kolejne szkolenia, aby jak najwięcej osób mogło udzielić pomocy potrzebującym.

Defibrylatory będą ogólnodostępne w godzinach pracy Oddziału, co oznacza, że jeśli zajdzie taka konieczność, będą służyć każdej osobie, która w pobliżu budynków MOW NFZ będzie potrzebować ich użycia. Informacja o defibrylatorach zostanie również umieszczona na zewnątrz budynków i przekazana do krakowskiej i ogólnopolskiej mapy AED.

Defibrylatory są montowane w kilku różnych oddziałach. W pierwszej kolejności AED został zamontowany przy ul. Batorego w Krakowie, gdzie zgłasza się najwięcej osób. W ciągu następnych kilku dni w defibrylatory zostaną wyposażone pozostałe oddziały NFZ na terenie Krakowa i właśnie w delegaturze w Nowym Targu.

mat. prasowe

os 06.09.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również