Kamery live
prognoza pogody

Nowotarska Choinka Marzeń – trwają przygotowania do kolejnej edycji

14 listopada 2017 13:23

Już trwają intensywne przygotowania do „Nowotarskiej Choinki Marzeń". Tegoroczna Akcja rozpoczęła się powiadomieniem przez organizatorów dyrektorów i pedagogów szkół do przygotowań list oraz marzeń od dzieci. Wszystkie szkoły podstawowe biorą udział w tegorocznej Choince.

Nowotarska Choinka Marzeń - trwają przygotowania do kolejnej edycji

Dzieci jest bardzo dużo, zebrano 293 karty z marzeniami dzieci, jak co roku marzenia są piękne jedno dziecko marzy o niespodziance inne ma bardziej sprecyzowane marzenie ale każde dziecko marzy o prezencie tylko dla niego, aby samo mogło wyciągnąć z pod choinki swoje marzenie.

Jak co roku bardzo w Akcję zaangażowani są: Parafia, Starostwo Nowotarskie, Urząd Miasta , Poseł na sejm Edward Siarka oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu. Pan Marcin Drabik „Karol” wykonał projekty graficzne. Pani Maria Chmielowska Szymoniak zaprojektowała bańki które wykonuje przy ogromnym zaangażowaniu uczniów szkoły podstawowej nr. 11, uczniowie nie mogli się doczekać na rozpoczęcie tych prac. Łańcuch wykonają dzieci ze szkoły nr. 9 w Nowym Targu.

Choinki będą wystawione w Miejskim Ośrodku Kultury przy Al. Tysiącleci już we czwartek 23 listopada, a w kościele p.w. Św. Jana Pawła II – 26 listopada. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tak pięknej Akcji jaką jest pomoc dla dzieci z rodzin w trudniejszej sytuacji materialnej. Każde dziecko marzy, każde dziecko pragnie prezentu pod choinkę w czasie tak pięknego okresu jakim jest Boże Narodzenie. To czas dzieciątka Jezusowego, miłosierdzia,radości, uśmiechu, życzliwości.

Aby nie została ani jedna bańka na Choince, aby wszystkie marzenia zostały spełnione. Przemyślmy to zrywając bańkę.

Anna Tylka – organizator, koordynator.

NT24TV 14.11.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również