Kamery live
prognoza pogody

Nowotarscy uczniowie jadą na ogólnoświatowe finały w USA

12 kwietnia 2019 19:30
Wyciszenie Włącz dźwięk

To pierwszy taki przypadek, aby podhalańska szkoła reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej. Uczniom Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu udało się awansować do światowych finałów międzynarodowego programu edukacyjnego Odyseja Umysłu w Stanach Zjednoczonych. Niestety pojawiły się kłopoty – brak środków na opłacenie podróży.

Mają kilkanaście lat, całą przyszłość przed sobą i niezwykły talent kreatywnego myślenia. Grupa uczniów nowtarskiej szkoły podstawowej numer 11 osiągnęła niebywały sukces – jako pierwsi Podhalanie będą reprezentować Polskę na finałach światowych międzynarodowego programu edukacyjnego Odyseja Umysłu w Stanach Zjednoczonych.

 – Na pewno była to dla nas duża niespodzianka bo nie byliśmy nastawieni na USA – przyznaje Kacper Biel, uczeń Szkoły Podstawowej 11 w Nowym Targu. – Szczerze powiedziawszy to bardziej ta nagroda drugiego stopnia, która gwarantowała udział w eurofestiwalu w Rosji, była bardziej przez nas spodziewana, bardziej z nią żywiliśmy nadzieję. A tu nagle taka niespodzianka, że udało nam się przejść jeszcze wyżej, jeszcze wyższy poziom zaprezentować!

Ale awans nie przyszedł łatwo. Nowotarżanie pod okiem trenerów, czyli swoich nauczycieli, przeszli krajowe eliminacje i ogólnopolski finał w Gdyni, gdzie pokonali kilkaset innych polskich szkół. Co przyczyniło się do ich sukcesu? Na czym polegały trudności? Co muszą zrobić, aby zrealizować swoje marzenia i udać się do Stanów Zjednoczonych? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie niżej.

/ps/

redakcja 12.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również