Kamery live
prognoza pogody

Nowotarscy strzelcy – podwójnie uhonorowani

2 kwietnia 2016 11:16

NOWY TARG – KRAKÓW. W Krakowie, podczas uroczystości związanych z wyborami nowych władz wojewódzkich Ligi Obrony Kraju, przedstawiciele Zarządu Powiatowego LOK w Nowym Targu zostali dwukrotnie uhonorowani pamiątkowymi pucharami, wręczonymi przez Prezesa Głównego Ligi Obrony Kraju płk. Grzegorza Jarząbka.            

Nowotarscy strzelcy – podwójnie uhonorowani

Nowotarscy strzelcy zostali wyróżnieni pierwszą nagrodą  „Za rozbudowę bazy szkoleniowej LOK w województwie małopolskim w latach 2011-2015”, wyprzedzając Tarnów i Suchą Beskidzką, gdzie podobnie jak w Nowym Targu toczą się prace budowlane na strzelnicach sportowych prowadzonych przez lokalne organizacje powiatowe LOK.  Trwająca już ponad dwa lata modernizacja strzelnicy sportowej LOK w Nowym Targu jest wzorem dla wszystkich działaczy LOK w Małopolsce, gdyż pomimo bardzo skromnych środków finansowych uzyskiwanych na rozbudowę obiektu, udaje się utrzymywać płynność finansową inwestycji i kontynuować rozbudowę.

Warto zauważyć, że wszyscy członkowie LOK z Nowego Targu działają społecznie, nie pobierając wynagrodzenia za swoją pracę, zaś środki na remonty pozyskiwane są ze składek członkowskich członków LOK oraz dotacji Urzędu Miasta Nowego Targu i Starostwa Powiatowego w Nowym Targu i nielicznych darczyńców lub zaprzyjaźnionych stowarzyszeń jak IPA Region Nowy Targ czy Stowarzyszenie „Perkun”. Niestety, środki  te  ciągle są niewystarczające i nie pozwalają na szybkie zakończenie choćby części robót. 

Drugim powodem do świętowania w Nowym Targu  było zajęcie I miejsca w Małopolskich Mistrzostwach LOK Juniorów i Seniorów  przez zawodników Klubu Strzeleckiego LOK „Szarotka”, którzy w strzeleckich zawodach pokonali 9 reprezentacji z Małopolski. Tuż za nowotarżanami na pudle stanęły drużyny z Nowego Sącza ( II miejsce) i Krakowa Krowodrzy ( III miejsce). 

Niewątpliwie sukces ten jest czytelnym sygnałem konieczności dalszego wspierania wyczynowego strzelectwa sportowego na Podhalu oraz celowości prowadzenia szkoleń strzeleckich dla młodzieży i dorosłych.  

Tekst i fot. Zarząd LOK Nowy Targ

NT24TV 02.04.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również