Kamery live
prognoza pogody

Nowotarscy strażacy rozpoczęli kolportaż ulotek

Do urzędów gmin na terenie powiatu nowotarskiego dostarczone zostały ulotki propagujące wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19. Rozpoczął się także ich kolportaż do mieszkańców małych wsi i miejscowości. Materiały mają przede wszystkim trafić do osób wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z zasobów Internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł.

Nowotarscy strażacy rozpoczęli kolportaż ulotek

Równocześnie, rozpoczął się także proces kolportowania ulotek do mieszkańców małych miejscowości i wsi. Ulotki są rozwożone przez druhów ochotniczych straży pożarnych. Wcześniej strażacy Komendy Powiatowej PSP w Nowym Targu spersonalizowali ulotki wpisując do każdej z nich numery telefonów do gminnych koordynatorów szczepień.

Materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z zasobów Internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. Na ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie.

Przypominamy również, że w ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Opracował: mł. bryg. Piotr Krygowski

źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu

os 25.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Brocool kolportaż 00:53 31.03.2021

Super inicjatywa!

Zobacz również