Kamery live
prognoza pogody

Nowotarscy strażacy podsumowują działania związane z sobotnimi ulewami (zdjęcia)

22 sierpnia 2022 12:04

Pierwsze zgłoszenia związane z ulewnymi opadami deszczu wpłynęły do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w sobotę, 20 sierpnia o godzinie 13.40. W ciągu 12 kolejnych godzin odnotowano ich w sumie 36. Większość działań prowadzonych była na terenie gm. Czarny Dunajec w sołectwach Ratułów, Ciche, Czerwienne, Stare Bystre, Odrowąż i Załuczne. W akcjach wzięło udział łącznie ponad 270 strażaków, 8 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 42 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej. 

Nowotarscy strażacy podsumowują działania związane z sobotnimi ulewami (zdjęcia)

Zastępy straży dysponowane były głównie do udrażniania zatkanych przepustów, wypompowywania wody z zalanych piwnic i posesji oraz usuwania naniesionego na drogi żwiru i kamieni. W miejscowości Ratułów w wyniku niedrożnych przepustów, woda napływająca z pól występowała z rowów zalewając drogi i  posesje.

Największe uszkodzenia odnotowano w rejonie Remizy OSP Ratułów Górny, gdzie woda napływająca z pól uszkodziła około 250 m drogi. Niesione przez wodę żwir i kamienie zasypywały drogę i pojazdy znajdujące się na posesjach.

Do godziny 1:30 w związku z intensywnymi opadami deszczu i burzami na terenie powiatu nowotarskiego odnotowano 36 zdarzeń. W działaniach udział brało  8 zastępów Państwowej Straży Pożarnej (33 strażaków) oraz  42 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej (240 strażaków).

Uszkodzoną drogę stanowiącą dojazd do 12 budynków prowizorycznie odbudowano i udrożniono z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu tj. m. in. koparek zadysponowanych przez UG Czarny Dunajec.

źródło, zdjęcia: Komenda Powiatowa PSP w Nowym Targu

os 22.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również