Kamery live
prognoza pogody

Nowotarscy samorządowcy modlili się w Ludźmierzu

5 stycznia 2021 10:24

W pierwszą sobotę stycznia, samorządowcy z Nowego Targu uczestniczyli w spotkaniu modlitewnym w ludźmierskim sanktuarium. Ta tradycja modlitewnego czuwania polityków i pracowników urzędu miasta, gminy Nowy Targ, a także starostwa powiatowego trwa już od 20 lat. 

Nowotarscy samorządowcy modlili się w Ludźmierzu

Eucharystii sprawowanej w intencjach samorządowców przewodniczył ks. prałat Władysław Zązel. Kustosz sanktuarium, ks. Jerzy Filek, przypomniał, że właśnie mija 20 lat, odkąd samorządowcy Podhala włączyli się czynnie w czuwanie pierwszo-sobotnie, “obierając w ten sposób właściwy kierunek swojej pracy – ku Bogu przez Maryję”. Mówił, że wyraża się to także w herbach: powiatu nowotarskiego – na tarczy herbowej jest berło Królowej Podhala i w herbie gminy Nowy Targ – gdzie jest figura Gaździny Podhala.

-Dzisiaj przychodzimy z intencją wynagradzającą za tych, którzy są obojętni lub nie przyjęli Słowa Boga, które stało się Ciałem. Ale też przychodzimy, by zawierzyć siebie i nasze posługiwanie w urzędach i instytucjach, aby nasze serca były ściśle złączone z Bogiem, z Maryją. Patronat MBL nad Podhalem jest obecny od wieków, ale warto potwierdzić to uroczystym aktem – samorządy powiatu przygotowują się do tego – mówił ks. proboszcz w  homilii. 

Kolejne tajemnice różańca prowadzili pracownicy Starostwa Powiatowego, Gminy Nowy Targ z chórem z parafii w Klikuszowej, Strażacy PSP w Nowym Targu oraz pracownicy Urzędu Miasta Nowy Targ z młodymi muzykami -gitarzystką i saksofonistą. Czuwanie zakończyło się Apelem Jasnogórskim.

źródło, zdj.: Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu

 

 
os 05.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również