Kamery live
prognoza pogody

Nowotarscy policjanci zabezpieczali wizytę Prezydenta RP

17 stycznia 2023 16:28

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w świąteczno-noworocznym koncercie dzieci polskich i ukraińskich w Jaworkach. Wizyta najważniejszej osoby w państwie to spore wyzwanie i pełna mobilizacja dla służb. Działania policjantów i współpraca z funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa sprawiły, że wizyta Prezydenta RP odbyła się bez żadnych zakłóceń.

Nowotarscy policjanci zabezpieczali wizytę Prezydenta RP

Pełną mobilizacją wykazali się w sobotę 14 stycznia br. policjanci z powiatu nowotarskiego oraz Krakowa. Ich głównym zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa Prezydentowi RP, który uczestniczył w świąteczno-noworocznym koncercie dzieci polskich i ukraińskich w Jaworkach. 

Wizyta najważniejszej osoby w państwie to spore wyzwanie i pełna mobilizacja dla służb. Przygotowanie i organizacja działań sztabowych zaczęły się dużo wcześniej, niż w dniu samej wizyty. To przede wszystkim ścisła współpraca z Kancelarią Prezydenta RP oraz Służbą Ochrony Państwa.

W zabezpieczeniu prezydenckiej wizyty uczestniczyło 30 policjantów z powiatu nowotarskiego oraz Krakowa. Czuwali oni nad bezpieczeństwem zgromadzonych osób, a także zabezpieczyli trasę przejazdu kolumny prezydenckiej, jak również dbali o płynność ruchu na drogach. Po spotkaniu z mieszkańcami Prezydent RP bezpiecznie opuścił powiat nowotarski.

źródło: KPP Nowy Targ

os 17.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również