Kamery live
prognoza pogody

Nowotarscy policjanci wyróżnieni za uratowanie 18-miesięcznej dziewczynki

15 stycznia 2017 21:35

Dwaj nowotarscy policjanci - Piotr Filar i Sławomir Pichniarczyk otrzymali nominację w kategorii "działalność społeczna i charytatywna" w plebiscycie "Osobowość roku" organizowanym przez "Gazetę Krakowską".

Nowotarscy policjanci wyróżnieni za uratowanie 18-miesięcznej dziewczynki

Policjantów wyróżniono za zachowanie zimnej krwi i udzielenie pierwszej pomocy półtorarocznej dziewczynce, dzięki czemu uratowali jej życie. Do zdarzenia doszło w maju 2016 roku w Waksmundzie. Policjanci zostali wezwani do całkiem innej akcji, jednak po drodze na interwencję byli przypadkowymi świadkami zamieszania związanego z utratą przytomności przez dziecko. Zatrzymali radiowóz i zorientowawszy się w sytuacji, szybko przejęli bezwładne dziecko od zdenerwowanej matki, udzielając mu fachowej pierwszej pomocy, dzięki której dziecko odzyskało oddech. 

Materiał na ten temat obejrzeć można na stronie tvn24. 

Plebiscyt “GK’ ma na celu docenienie osób, które osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla swoich lokalnych społeczności. W plebiscycie Osobowości Roku nagradza ludzi, którzy w swoim środowisku pracą i postawą zasłużyli na prawdziwy szacunek, są wzorem dla innych, osoby zasłużone w swoich małych ojczyznach.

/os

NT24TV 15.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również