nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Nowotarscy policjanci świętują

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wzięli udział w uroczystych obchodach Dnia Policjanta wpisującego się w stulecie istnienia Państwowej Policji. Posypały się odznaczenia, awanse oraz podziękowania.

Uroczysty przemarsz pocztu sztandarowego, odegranie hymnu narodowego czy okolicznościowe wystąpienia. To dzień wyjątkowy dla wszystkich policjantów – mija sto lat odkąd w 1919 roku utworzona została Policja w Polsce.

 – Jej powołanie było świadectwem odradzania się naszej ojczyzny, państwa troszczącego się o bezpieczeństwo własnych obywateli – mówił Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu. – Chciałbym podziękować wam wszystkim za trud i zaangażowanie, które wkładacie w codzienną służbę. Dziękuję za te wszystkie działania, które podejmujecie na rzecz bezpieczeństwa nowotarżan. Za pomoc której często nie widać. Czynioną nie dla poklasku czy splendoru, lecz dla potrzeby serca i tak rozumianej służby społeczeństwu. 

Po za podziękowaniami były również odznaczenia, w tym również brązowe odznaki „Zasłużonego Policjanta”, które z upoważnienia ministra Jarosława Zielińskiego powędrowały do dwóch funkcjonariuszy. Wręczone zostały również awanse na aspirantów sztabowych czy komisarzy Policji.

Zapraszamy do oglądania krótkiej relacji z wydarzenia, znajdziecie ją poniżej.

/ps/

4 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna