Kamery live
Kamery live
prognoza pogody
ntvk

Nowotarscy policjanci rozpoczęli służby w patrolach rowerowych

11 maja 2020 14:03

Od niedzieli na terenie Miasta i Gminy Nowy Targ można spotkać  funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, którzy rozpoczęli służby w patrolach rowerowych. Policjanci  sprawdzają m.in. to, czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowania wymaganej dwumetrowej odległości od innej osoby.

Nowotarscy policjanci rozpoczęli służby w patrolach rowerowych

-Patrole na jednośladach są bardziej mobilne, co pozwala łatwiej dotrzeć w miejsca trudno dostępne dla radiowozu oraz szybciej zareagować. Funkcjonariusze w trakcie patroli rowerowych sprawdzają przede wszystkim parki, skwery, miejsca rekreacji i sportu oraz osiedla, gdzie najczęściej dochodzi do popełniania przestępstw lub wykroczeń – mówi Mariusz Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

W świetle obostrzeń wprowadzonych w związku ze stanem epidemii policjanci będą również sprawdzać, czy mieszkańcy stosują się m.in. do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowania wymaganej dwumetrowej odległości od innej osoby.

Pierwszego dnia służby patrol rowerowy ujawnił 10 wykroczeń, za popełnienie których w czterech przypadkach nałożono mandaty karne. Wobec pozostałych osób zastosowano pouczenia.

źródło: KPP Nowy Targ

os 11.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również