Kamery live
prognoza pogody

Nowotarscy policjanci i akcja “102 litry krwi 102. rocznicę powstania Policji”

15 kwietnia 2021 16:02

Policjanci z Nowego Targu wspierają akcję „102 litry krwi na 102. rocznicę powstania Policji”. Łącznie, ten cenny dar przekazało już 25 policjantów oraz pracowników Policji i zebrano blisko 11 litrów krwi, która trafi do osób chorych i poszkodowanych w wypadkach.

Nowotarscy policjanci i akcja

W dniu 5 lutego br. akcja pod hasłem „102 litry krwi na 102. rocznicę powstania Policji” została zainaugurowana przez Małopolską Policję wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Celem akcji jest uczczenie jubileuszu 102. rocznicy powstania polskiej Policji oraz zebranie jak największej ilości krwi, każdego dnia ratującej życie poszkodowanym w wypadkach, chorym onkologicznie, czy też osobom po przeszczepach.

W akcję włączyli się również policjanci i pracownicy z nowotarskiej komendy i jednostek podległych. Od początku trwania zbiórki ten cenny dar przekazało już 25 chętnych z powiatu nowotarskiego i zebrano blisko 11 litrów krwi. Policyjni ozdrowieńcy, którzy przeszli zakażenie wirusem COVID-19 oprócz krwi oddają również osocze. Terapia osoczem, które zawiera przeciwciała wspomaga leczenie chorych z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia. Zbiórka krwi w Nowym Targu została zorganizowana wspólnie z HDK Kropla Nowy Targ i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Nowym Targu.

Osoby, które chcą oddać krew serdecznie zapraszamy do udziału w akcji pn. „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”, która zasięgiem obejmuje Małopolskę i potrwa do dnia 31 lipca 2021 roku. Krwiodawcy mogą oddać krew RCKiK w Krakowie i oddziałach terenowych, a przy rejestracji należy poinformować, że krew oddawana jest w ramach w/w akcji lub podać kod M115.

Dodatkowo w ramach w/w akcji nowotarska komenda oraz HDK Kropla Nowy Targ wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Nowym Targu organizuje zbiórkę krwi w dniach 14-18 czerwca br.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji” i podzielenie się tym najcenniejszym darem z innymi.

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 15.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również