Kamery live
prognoza pogody

Noworoczny Koncert Kolęd – na otwarcie sezonu 2017 w nowotarskim MOK (galeria)

1 stycznia 2017 21:34

W ciepłej atmosferze, przy dźwiękach kolęd w zaskakujących, swingujących aranżacjach i z lampką szampana – tak rozpoczęto sezon 2017 w nowotarskim MOK-u.

Noworoczny Koncert Kolęd - na otwarcie sezonu 2017 w nowotarskim MOK (galeria)

Artystycznym wydarzeniem otwierającym 2017 rok w MOK-u był Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu Krakowskiej Sceny Piosenki: Andrzeja Lichosyta i Wiktorii Węgrzyn oraz Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha. Koncert zgromadził w noworoczny wieczór dość sporo uczestników, którzy – zachęcani przez żywiołową prowadzącą – śpiewali kolędy wraz z wykonawcami, mimo że ich aranżacje odbiegały nieco od tradycyjnych wersji. Pomocne były tutaj na pewno słowa kolęd, wyświetlane w tyle sceny, specjalnie z myślą o włączającej się w śpiew publiczności. Na scenie pojawił się też gość specjalny – dyrektor MOK Bolesław Bara, wykonując fragment jednej z kolęd.

Wydarzenie charakteryzowała nastrojowość i niezwykle ciepła atmosfera, do której przyczyniła się na pewno przepiękna oprawa wizualna sceny oraz temperament prowadzącej Wiktorii Węgrzyn. Przede wszystkim jednak, koncert zachwycał wysoką klasą wykonania – zarówno jeśli chodzi o solistów, jak i zespół instrumentalny. 

Pomiędzy poszczególnymi utworami była okazja, by dowiedzieć się nieco więcej na temat historycznych kontekstów poszczególnych kolęd, jak również tradycji kolędowania jako takiej.

Na program składały się zarówno tradycyjne, polskie kolędy, jak i anglojęzyczne piosenki bożonarodzeniowe, a nawet słynne hiszpańskie “Feliz Navidad”, które tak zaskarbiło sobie serca nowotarskiej publiczności, że zostało wykonane również na bis.

Nie zabrakło też noworocznych życzeń oraz symbolicznej lampki szampana.

opr. os

NT24TV 01.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również