Kamery live
prognoza pogody

Noworoczny Koncert Galowy (galeria zdjęć)

8 stycznia 2017 23:17

Tradycją stało się już, że powitanie i oficjalne wejście w Nowy Rok nie może obyć się w Nowym Targu bez Noworocznego Koncertu Galowego organizowanego z początkiem stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury. Tym razem nowotarska publiczność miała okazję przenieść się z mroźnego Podhala prosto do słonecznej Italii, dzięki najpiękniejszym ariom operowym wyśpiewanym przez solistów przybyłych prosto z Rzymu. 

Noworoczny Koncert Galowy (galeria zdjęć)

Bilety na wydarzenie wyprzedane zostały na wiele tygodni przed – nie ma się co dziwić. Mieszkańcy Nowego Targu przywykli już do tego, że Noworoczny Koncert Galowy to gwarancja wysokiej klasy doznań artystycznych i wyśmienicie spędzonego wieczoru. Nie zawiedli się. Koncert jak zwykle cechowała niesamowita atmosfera – prowadząca i przygotowująca program koncertu Jolanta Suder z klasą, polotem i humorem zapowiadała kolejne występy, wzbogacając zapowiedzi o zabawne anegdoty. Soliści oszałamiali swoim talentem, profesjonalizmem i ciepłym nastawieniem do publiczności, jak przystało na południowców. 

Wykonali szereg słynnych pieśni i arii operowych skomponowanych przez klasyków gatunku, począwszy od jednej z najtrudniejszych partii operowych na świecie – “Casta Diva” z “Normy” Vincenza Belliniego, w zachwycającym wykonaniu sopranistki Marii Tomassi, przez “Arię z kwiatkiem” z opery “Carmen” George’a Bizeta w wykonaniu tenora Alberta Marucciego i pochodzącą z tej samej opery “Habanerę” w wykonaniu mezzosopranistki Federiki Carnevale, będącą odpowiedzią na poprzedzającą ją, rozpaczliwą pieśń o miłości do tytułowej bohaterki opery, aż po „Largo al factotum”, arię z “Cyrulika Sewilskiego” Gioacchino Rossiniego, w wykonaniu barytonisty Stefano Meo. Ten ostatni zjednał sobie serca publiczności nie tylko znakomitym śpiewem, ale też poczuciem humoru i fizycznym podobieństwem do mistrza Luciano Pavarottiego. 

W drugiej części koncertu przyszedł czas na duety i kolejne, wielkie nazwiska ze świata opery. Zachwycającym solistom towarzyszyła niezawodna Orkiestra Straussowska “Obligato” pod dyrekcją Jerzego Sobeńki, która pomiędzy występami wokalnymi wykonywała również instrumentalne utwory, nierzadko w współudziałem klaskającej do rytmu publiczności, którą sprawnie dyrygował sam maestro. 

Całość zwieńczyła – na przekór pogodzie – słynna neapolitańska pieśń ze słońcem w tytule, czyli “O sole mio”, wykonana przez wszystkim solistów. 

Nie obyło się bez bisów, owacji na stojąco, pięknych podziękowań i dedykacji. Jedna z arii dedykowana była dyrektorowi MOK-u Bolesławowi Barze, inna – głównym sponsorom wydarzenia, czyli właścicielom Medical Clinic Podhale oraz Marii i Ryszardowi Steskalom. Wspomniano poprzedniego burmistrza, Marka Fryźlewicza, który zainicjował to cykliczne wydarzenie w naszym mieście, nie omieszkano podziękować też pracownikowi Działu Kultury i Reklamy MOK Janowi Porębie za zaangażowanie w organizację koncertu. 

Ponieważ koncert w samej nazwie posiada określenie “noworoczny”, nie mogło zabraknąć życzeń i lampki szampana. Burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha dziękował orkiestrze i solistom za przybycie i wspaniały występ, składając jednocześnie najlepsze życzenia na 2017 rok. 

Materiał filmowy z wydarzenia – w najbliższym, środowym wydaniu programu “Na skrzyżowaniu sztuk” NTVK. Zapraszamy do oglądania!

opr. os

NT24TV 08.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również