Kamery live
prognoza pogody

Noworoczne spotkanie Burmistrza Nowego Targu

14 stycznia 2023 13:29

Tradycyjne Spotkanie Noworoczne Burmistrza Miasta Nowy Targ odbyło się w Miejskim Centrum Kultury. Nie zabrakło toastu i koncertu – przede wszystkim były jednak podziękowania dla Nowotarżan i Polaków za ich solidarną postawę wobec uchodźców z Ukrainy.

Noworoczne spotkanie Burmistrza Nowego Targu

fot. Paweł Kos

Tłum osób zebrał się w piątkowy wieczór w kawiarni MCK, gdzie władze Nowego Targu zorganizowały spotkanie noworoczne. Jak co roku podhalańscy samorządowcy, parlamentarzyści, radni, urzędnicy, lokalni działacze, przedsiębiorcy oraz dyrektorzy szkół spotkali się, aby podsumować ostatnie 12 miesięcy i przywitać kolejny rok. Wśród gości pojawili się m.in. posłanka Anna Paluch, wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka czy Konsul Honorowy Republiki Słowacji Wiesław Wojas.

Spotkanie rozpoczęło się od okolicznościowych przemówień. Burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha podkreślił, że po latach pandemii Covid-19 wszyscy mieli nadzieję na powrót do normalności. To zostało pogrzebane przez wojnę w Ukrainie.

 – Dokonując podsumowania minionego roku: zostało ono zdominowane przez wojnę. Na niespotykaną dotąd skalę od czasów II Wojny Światowej mieliśmy do czynienia z falą uciekających kobiet i dzieci. Chcę podziękować z całego serca wszystkim, którzy nie bacząc na zagrożenia w pierwszym odruchu serca i pomagania bliźnim, ruszyli z pomocą, wieźli dary, czy odbierali z granicy przestraszonych ludzi. Do dziś pozostaje anonimowymi wiele osób, które otworzyły serca i portfele, dali Ukraińcom wikt i opierunek. im wszystkim oraz wolontariuszom i pracownikom naszych jednostek serdecznie za ten trud dziękuję – mówił burmistrz Grzegorz Watycha.

Ale poza podziękowaniami za wyjątkową solidarność z narodem Ukraińskim były także plany i nadzieje na przyszłość.

 – W tym nowym 2023 roku nie zabraknie pracy dla każdego, kto chce iść do przodu, by nasza mała ojczyzna, stanowiąca cząstkę RP, piękniała i stwarzała warunki do godnego życia w otoczeniu przepięknej przyrody i kontakcie z żywym dziedzictwem kultury pozostawionym nam przez minione pokolenia – mówił Grzegorz Watycha.

Burmistrz Nowego Targu dziękował urzędnikom za ich pracę oraz podhalańskim parlamentarzystom za pomoc w pozyskiwaniu rządowych dotacji na różnego rodzaju inwestycje. Ci, korzystając z okazji, również zabrali głos – chwaląc solidarną postawę Polaków pomagającym uchodźcom z Ukrainy oraz działania własnego obozu politycznego: Zjednoczonej Prawicy.

Nie zabrakło uroczystego toastu, a także poczęstunku. Później wieczorne spotkanie umilił gościom koncert noworoczny. Relacja z spotkania już w najbliższym wydaniu Przeglądu Tygodniowego.

redakcja 14.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również