Kamery live
prognoza pogody

Nowe światła na Szaflarskiej już działają !

7 listopada 2016 11:23
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. W dniu dzisiejszym na ulicy Szaflarskiej uruchomiono kolejną, czwartą już sygnalizację świetlną. Sygnalizacja powstała w odpowiedzi na wyraźne zapotrzebowanie społeczne po to, by podnieść poziom bezpieczeństwa pieszych. 

Pierwsze poważne plany powstania “świateł” właśnie w tym miejscu pojawiły się już trzy lata temu, jesienią 2013 roku, po serii potrąceń pieszych na tymże przejściu. To wtedy policja zainicjowała kontakt w tej sprawie z zarządzającym Szaflarską Powiatowym Zarządem Dróg, ten z kolei zwrócił się do Urzędu Miasta o dofinansowanie inwestycji. To dość newralgiczny punkt – z apteką po jednej, a przychodnią po drugiej stronie jezdni, przejście często uczęszczane przez pieszych, chociażby tych zamieszkujących liczne bloki zlokalizowane po obu stronach ulicy Szaflarskiej, zmierzających do delikatesów, sklepów, czy wspomnianej przychodni.

Trasa ta jest jednocześnie równie często uczęszczana przez samochody – ruch jest tu naprawdę spory, to w końcu główna droga wylotowa z centrum miasta w kierunku Zakopanego. Uruchomienie nowej sygnalizacji z pewnością będzie miało wpływ na płynność ruchu samochodowego w tym rejonie, aby zminimalizować ten problem konieczna jest ich dobra koordynacja z pozostałymi światłami na ulicy Szaflarskiej. 

W ramach inwestycji poprawiającej bezpieczeństwo pieszych na ul. Szaflarskiej, nieopodal nowej sygnalizacji powstała również nowa “zebra” – z myślą o ludziach, zmierzających na przystanki autobusowe lub do delikatesów “Steskal”.

Na obszerniejszy materiał zapraszamy do najbliższego Przeglądu Tygodniowego.

/os

NT24TV 07.11.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również