Kamery live
prognoza pogody

Nowe Solarisy dla MZK

28 lipca 2020 14:18

Miejski Zakład Komunikacji w Nowym Targu wzbogacił się o kolejne autobusy. Cztery nowe, niskopodłogowe i niskoemisyjne Solarisy zasilą linie nr 1, 2, 3, 5 oraz 10.

Nowe Solarisy dla MZK

 

Nowoczesne, w pełni klimatyzowane, spełniające najwyższe standardy europejskie. Nowe autobusy zakupione przez Miejski Zakład Komunikacji w Nowym Targu już w przyszłym tygodniu pojawią się na ulicach. Trzy z nich to Solarisy Urbino 12, mieszące w sobie 30 miejsc siedzących (łącznie z kierowcą) oraz 66 stojących. Czwarty pojazd to nieco inny model Solarisa – Low Entry, który pomieści w sobie łącznie 80 pasażerów (42 miejsca siedzących łącznie z kierowcą oraz 39 miejsc stojących). Autobusy zapewnią komfort jak i bezpieczeństwo podróżnym, są w pełni klimatyzowane, posiadają monitoring wewnętrzny jak i zewnętrzny. Posiadają bramki do liczenia pasażerów, kasowniki, a także biletomaty, w których płacić będzie można kartą. Ale to nie koniec udogodnień.

 

 – To są autobusy niskopodłogowe, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Ponadto spełniają obecne standardy emisji spalin, czyli normę Euro6. Zakupione przez nas pojazdy posiadają trzyletnią gwarancję pojazdową – tłumaczy nam dyrektor MZK, Robert Chowaniec. – Marka Solaris jest jedną z najbardziej znanych w Europie firm produkujących autobusy, dorównują i konkurują z takimi markami jak Man czy Mercedes, więc nie powinniśmy martwić się o jakość. Co więcej, produkcja tych pojazdów odbywa się w Polsce, bo w Bolechowie niedaleko Poznania.

 

Koszt zakupu pojazdów wyniósł 4 723 200 złotych, z czego aż 85 procent stanowiła unijna dotacja z programu “Niskoemisyjny transport”. Czterema nowymi autobusami MZK, które już w przyszłym tygodniu pojawią się na ulicach, będą mogli podróżować pasażerowie po ulicach Stolicy Podhala oraz okolicznych miejscowościach. Pojazdy zasilą linie nr 1, 2, 3, 5 oraz 10. 

 

 – Odbiór pojazdów już się odbył. Teraz pozostało zarejestrować autobusy oraz ubezpieczyć. Jak to będzie dograne to już w przyszłym tygodniu powinny wyjechać – mówi Robert Chowaniec.

 

Piotr Starmach 28.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również