Kamery live
prognoza pogody

Nowe porządki na tablicach ogłoszeniowych

6 grudnia 2016 00:14

W Nowym Targu pojawiły się nowe, płatne tablice ogłoszeniowe. Rzucają się w oczy, gdyż póki co, świecą pustkami, co stanowi spory kontrast w stosunku do tego, do czego przywykli mieszkańcy. Fakt ten nie umknął radnym miasta, którzy poruszyli temat podczas ostatniej sesji.

Nowe porządki na tablicach ogłoszeniowych

W odpowiedzi na interpelacje radnej Bogusławy Korwin i radnego Pawła Liszki w tej sprawie, burmistrz Grzegorz Watycha wyjaśnił, że celem, jaki przyświecał podpisaniu umowy było uporządkowanie oraz poprawa estetyki miasta. Jest to pilotażowa próba zmiany systemu wywieszania ogłoszeń, wzorowana na standardowej praktyce płatnych, kontrolowanych ogłoszeń znanej i sprawdzonej w innych miastach.

Tablice obsługuje firma NTablice. Jak czytamy na stronie internetowej firmy, zapewnia ona reklamę w dwudziestu najczęściej uczęszczanych miejscach Nowego Targu. Świadczy usługi rozwieszania i codziennego monitoringu plakatów, które będą uporządkowane – nie trzeba będzie zatem martwić się o przykrycie reklamy przez innych. Poza tym plakat będzie widniał przez taki okres czasu, jaki zostanie wyznaczony przez zleceniodawcę.

Zgodnie z umową z dnia 30.11.2016 po między Gminą Miasto Nowy Targ, a firmą NTablice s.c., firma dzierżawi od miasta Nowy Targ określone tablice ogłoszeniowe w ilości 20 sztuk i posiada wyłączne prawo do umieszczania na nich ogłoszeń, oraz pobierania z tego tytułu opłat, Poza wynajmem powierzchni reklamowej, firma świadczy też usługi w zakresie projektu graficznego i druku.

Cena najmu, w którą wliczony jest również koszt wyklejenia dostarczonego plakatu, uzależniona jest od formatu plakatu i okresu najmu. Przykładowo, koszt najmu w przypadku plakatów w formacie A4 na okres tygodnia czasu wynosi 121,80 zł, przy założeniu, że będą one wywieszone w 29 miejscach (9 z 20 tablic jest dwustronna).

opr. os

NT24TV 06.12.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również