Kamery live
prognoza pogody

Rozstrzygnięto konkurs na nowe logo MCK

22 listopada 2021 09:34

Znane jest już nowe logo Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu. Zwycięską pracę konkursowe jury wybrało spośród 37 różnych propozycji. Autorką logotypu jest Ewelina Stożek z Nowego Targu. Logo zaprezentowano oficjalnie podczas uroczystego otwarcia obiektu. 

Rozstrzygnięto konkurs na nowe logo MCK
-Logo jest charakterystyczne, nawiązuje do instytucji oraz budynku. Znak składa się z sygnetu oraz logotypu. Jego kompozycja zamyka się w prostokącie, co sprzyja implementowaniu – uzasadniała  wybór przewodnicząca komisji konkursowej dr Magdalena Koziak-Podsiadło – Sygnet ma mocny charakter, natomiast typografia jest lekka. Znak choć został zaprojektowany w oparciu o motywy regionalne, stanowi graficzną interpretację skrótu literowego MCK.
 
Jury doceniło także możliwość interpretacji znaku na wielu płaszczyznach, np. nawiązania do planu budynku MCK.
-Z uwagi na fakt, że multiplikowany sygnet tworzy charakterystyczny wzór, tożsamość wizualna MCK nabierze dynamicznego charakteru. Takie rozwiązanie jest praktyczne i wzmacnia wizerunek graficzny instytucji – podkreśla przewodnicząca  komisji. 
 
 
W skład jury weszli: dr Magdalena Koziak-Podsiadło – doktor sztuki, specjalność – sztuki plastyczne; mgr Anna Dziubas, Kierownik Galerii Sztuki BWA JATKI; mgr Marek Król-Józaga, Dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem; mgr inż. Joanna Iskrzyńska-Steg – II Zastępca Burmistrza Miasta Nowy Targ; mgr Barbara Siaśkiewicz – Kierownik ds. Administracji w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu; mgr Wiktoria Kowalczyk-Szlaga – grafik, Instruktor ds. Muzeum Drukarstwa w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu oraz mgr Gabriel Wolski – grafik, Instruktor ds. Kultury i Reklamy w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu. 
 
źródło: MCK Nowy Targ/Facebook
 
 
os 22.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również